Kendi Kendine Öğrenmek

James R. Davis

Kitap Açıklaması

Kişinin kendi kendine yönlendirdiği sürekli öğrenme, Enformasyon çağında başarı elde etmenin tek anahtarı olaarak kalmıyor. 21. yüzyılın iş dünyasında ayakta kalmak için de yaşamsal bir önem taşıyor. İnsanların çoğu, daha pek çok şey öğrenmeleri gerektiğinin farkına varırken, birçoğu da bu gereksinmeyi anlamlı bir eyleme dönüştürmede sorun yaşıyor.

Kendi Kendine Öğrenmek, öğrenme deneyiminiziz zenginleştirebileceğiniz ve öğrenme konususnda ulaşacağınız sonuçları geliştirebileceğiniz pratik yollar sunuyor.İşte öğrenmeniziz en üst düzeye çıkarmanın yedi etkili yolu:

Yeni beceriler edinmeyi öğrenme
Düşünmeyi öğrenme
Grup içinde öğrenme
Problem çözmeyi ve karar vermeyi öğrenme
Sanal gerçeklikler yoluyla öğrenme
Deneyimden yola çıkarak öğrenme

Yazarlar, her öğrenme yönteminde neyin özel bir önem taşıdığını, öğrenmenin aslında nasıl gerçekleştiğini, nasıl en üst düzeye çıkarılabileceğini ve bireyin aktif bir katılımcı olarak rolünün ne olduğunu anlatıyorlaar. Ayrıca önceki öğrenme deneyimlerinizi ve alışkanlıklarınızı analiz etmenin, ileriki öğrenmeler için bir haareket planı oluşturmanın, öğrenmeye ilişkin fırsatları genişletmenin, İnternet ve kütüphaneler gibi değerli bilgi kaynaklarından tam anlamıyla yararlanmanın da yollarını sunuyorlar.

 11,57 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758378463
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 239
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 239
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.