Kendiliğin Doğuşu

Gizli Narsisistik Kendilik Bozukluğunun Tedavisinde Gelişimsel, Kendilik ve Nesne İlişkileri Yaklaşımı

James F. Masterson

Kitap Açıklaması

Kendilik bozuklukları üzerine yazılmış olan bu kitap gizli narsisistik kendilik bozukluğunun psikoterapisinde gelişimsel bir kendilik ve nesne ilişkileri yaklaşımı sunmaktadır. Kitapta, klinik resmin görünümü, teşhiste karışıklığa yol açan şeyler ve bu karışıklığın çözülmesi borderline ve/veya şizoid kendilik bozukluklarından ayrımının yapılması gibi konular ele alınmaktadır.

Ayrıca "Bu bozukluğun intrapsişik yapısı nedir ve diğer bozukluklarda benzerlikleri/farkları nelerdir ve nasıl tespit edilir? Hedefler, göstergeler terapötik teknikler ve sınırlamalar bakımından kısa dönmeli ve yoğun psikoterapi arasındaki farklar nelerdir?" gibi sorularda yanıtlanmaktadır.

Sonraki bölümlerde, kendilik bozuklukları üçlüsünün klinik anlamda gösterdiği değişiklikleri yansıtan gizli narsisistik bozukluğu olan dört hastanın psikoterapisinden ayrıntılı süreç notları sunulmaktadır. Her vakada, narsisistik kırılganlığın aynalayarak yorumlanmasının nasıl kullanıldığı, terapötik duruş ve terapötik çerçevenin nasıl uygulandığı ayrıntılı olarak gözler önüne serilmektedir.

50,00 ₺ %10
45,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055548698
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 410
Basım:
Ebat: 145x21 cm
Çevirmen: Meltem Kamer
Çevirmen: Gülünay Akçalı
Ağırlık: 422
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.