Kendine Ait Bir Oda

Virginia Woolf
İndigo Kitap

Edebiyat dünyasının feminist bir makalesi olarak adlandırılan Kendine Ait Bir Oda, kadın hareketinin elinden düşürmediği önemli kitaplardan biri olmayı başarıyor. Erkeklerin kadınlara uyguladığı baskının ve her zaman süre gelen “Eşitlik” tartışmasının cevabını tarihten alıntılar yaparak yanıtlıyor.

“Kadın ve edebiyat” arasındaki bağlantıyı kurmaca bir yazıyla ve karakterleriyle anlatan Woolf, kadınların neden daha az şiir yazdığını veya neden erkekler kadar yaratıcı olamadığını anlattığı eserinde, tarihsel süreç içerisinde kadının toplumdaki yerini de ele alıyor. Kadınların dünyasına dair ilginç tespitleri, farklı bakış açılarını içeren eserinde Woolf, odasındaki duvarı verdiği cevaplarla örmeye çalışıyor ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”

Virginia Woolf Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
9,26 ₺ %35
6,02 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059144971
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım: Mayıs 2017
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Ezgi Taboğlu Özkülahçı
Virginia Woolf

Virginia Woolf Hakkında

Virginia Woolf 20.Yüzyılın en önemli yazarlarındandır. Hem feminist hem de modernist bir yazar olan Woolf 25 Şubat 1882’deLondra İngiltere’de dünyaya geldi. Hiç okula gidemedi evinde eğitim aldı....

Kendine Ait Bir Oda Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.