Ki Enerjisi Zihin ve Bedeni Bütünleştirmek İçin Dört Temel Uygulama

Koichi Tohei

Kitap Açıklaması

Bugün teknoloji hayatımızın her alanına girmiştir. Daha da etkileyici makinelerin gelişimiyle bu süreç devam etmekte, bilgisayarlar insan gücünü gereksiz kılmaktadır. Bilimin bu kadar ilerlemesine rağmen kendi potansiyelimizi anlamak ve kendi iç varlığımızı, özümüzü görüp, kendimizin farkına varmak konusunda pek de yardımcı olamadığını görmekteyiz.

Bu bilimin bizim için yapmasını beklemenin anlamı yok. Her birimizi kendi gücümüzü ve doğamızı anlama sorumluluğunu almak zorundayız. Çin klasiği Saikontan'da insanlar, evrenin kendilerine verdiği sonsuz gücü unutarak kapılarda dilencilik yapan zavallılara benzetilir.

Evrenin insanlara verdiği sonsuz güç, hepimizin içinde var olan Ki enerjisidir. Hemen hemen her kültür Ki enerjisini şu ya da bu şekilde kendilerine göre açıklamıştır. Hindistan'da adına Kundalini denmiştir. Çin'de Chi diye anılmıştır.

Ki enerjinizi güçlendirmek yaşamınızda çok büyük değişikliklere neden olacaktır. Yaşamınızda bedensel güç, dayanıklılık, mutluluk ve başarı istiyorsanız evrensel Ki ile bütünleşmek için çalışmalısınız.

Evrensel Ki ile bütünleşmek için zihin ve bedeni birleştirmek şarttır. Zihin ve bedenin bütünleşmesi bir binanın temeli, bir ağacın kökleridir. Bir gökdelen ancak sağlam bir temel üzerine inşa edilebilir. Uzun, sağlam bir meşe, güçlü bir kök yapısı olmadıkça sadece şiirsel bir düşüncedir. Modern insanın yanılgısı, kökler oluşmadan çiçekler üretmeye çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Aikido'nun büyük ustası Koichi Tohei bu kitabında herkesin yapabileceği egzersizlerle kişisel Ki'nizi nasıl güçlendirebileceğinizi ve bunun dört temel prensibini anlatmakta ve resimlerle göstermektedir.

Bu kitapta açıklanan dört temel prensibi öğrenen kişi, yalnızca kendi zihin ve bedenini bütünleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda başkalarının bunu yapmasına nasıl yardımcı olacağını da öğrenecektir.

12,96 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757200642
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 111
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 111
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.