Kılçıksız Balık

Taze Tarifeler Tarifsiz Tatlar - Özel Plastik Ayraç Hediyeli!

Süleyman Dilsiz
Alfa Yayınları
1 kişi

Mutfakta “balık-salata” denemelerinin günlük iş stresinden arınmak için fırsat olduğuna inanan yazar, on sekiz yıl önce hobi olarak başladığı balık yemeklerini kitaba dönüştürerek balık mutfağının öncesi ve sonrasını, balığın “sudaki halinden sofraya kadar” bilinmesi gerekenleri anlatıyor bizlere.

TezgAhlarımızda karşılaştığımız 56 balığı etinin yapısından lezzet mevsimine, boy yasaklarına, alışverişten sağlıklı saklamaya ve çeşit çeşit pişirme yöntemlerine kadar her haliyle bilmeyi balık kültürümüzün olmazsa olmazı olarak görüp ayrıntılarıyla paylaşıyor.

En önemlisi de, toplum olarak balığı fırın-ızgara-tava ezberinden kurtarmak için ülkemiz ve dünya mutfaklarından esinlenerek yarattığı özgün 81 tarifi fotoğraflarıyla birlikte sunuyor.

Balık meraklılarının keyifle okuyup lezzetli yemekler pişireceği bu kitap, balık ve balık mutfağı konusunda eşsiz bir kaynak değerinde!

Süleyman Dilsiz Kitapları
50,00 ₺ %40
30,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051068169
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 365
Basım: Eylül 2016
Ebat: 195x24 cm

Süleyman Dilsiz Hakkında

Süleyman Dilsiz, Hobi, Yemek Kitapları kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Kahvaltıya Dair Her Şey, Kılçıksız B...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.