Kim Korkar Schrödinger’in Kedisinden

A’dan Z’ye Yeni Bilimin Kılavuzu

Danah Zohar, Ian Marshall

Kitap Açıklaması

20. yüzyıl bilimi radikal şekilde yeni bir düşünme biçimi ile yürümektedir. Yeni kavramlar, yeni kategoriler, fiziksel ve biyolojik gerçekliğin bütünüyle yeni bir vizyonu, eski asırlarda bilmin savunduğu neredeyse her şeyden keskin bir kopuşu işaret etmektedir. Bu yeni düşünceye geçiş öylesine esaslı ve beklenmedik olmuştur ki, o, beki de yeni bir bilimsel metot için ilinci bir bilimsel debrimi oluşturumaktadır. Bu kitabın bir amacı, yeni blimsel düşünceyi sunmak, onun neresinin yeni olduğunu açıklamak ve ondan doğan başlıca fikirlerin uygun bir taslağını çıkarmaktır. İzafiyet teoremi ve kuantum teoremi nedir? Onların ana kavramları nedir; ortak noktaları nelerdir? Kaos ve karmaşıklık teoremleriyle paylaştıkları hususlar nelerdir? Yeni zihin bilimi, yeni biyoloji, yeni kozmoloji bnedir? Tüm bunlar ne çeşit bir yeni bir yeni doğa görüşü taşımaktadır?

Bu kitabın büyük başka bir amacı daha vardır. Bu yeni bilimsel düşünceler içinde, zengin bir dil, metofor ve çağrışım hazinesinin, gündelik hayatın dünyası içinde heyecan verici uygulamalarıyla tamamen yeni bir imgeler kümesi bulunduğunu göstermek. Bu, bilimsel düşüncelerin hayal gücünü nasıl ateşledğini ve yeni bilimin, kişisel, düşünsel, sanatsal ve iş hayatlarımızın pek çok alanında yeni düşünme biöi için güçlü bir model olabileceğini açığa vuracaktır.Danah Zohar Kitapları

18,52 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Bilim, Felsefe
Orijinal Başlık: Who's Afraid of Schrödinger's Cat? / An A - Z Guide To All the New Science Ideas You Need to Keep Up with the New Thinking (1988)
ISBN: 9789750024542
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 511
Basım:
Ebat: 14x20 cm
Çevirmen: Orhan Düz
Ağırlık: 464
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.