Kin Nesreyn Yazıları

Fatma Şeref

Kitap Açıklaması

Bu kitap, bir Hadis-i Şerif"in işaret ettiği "Kın Nesreyn Adlı Kadim Şehir" Konya üstüne Fatma Şeref Polat'ın nehir anlatısından oluşur.

Hadiste "Kuşun Gözettiği Yer" olarak tanımlanan şehir; çağlar boyunca "Kutsal Belde" ,"Kutup Şehir", "Belde-i Emin" olarak anılır. "Aşkın Şehri" de burasıdır" denir.

Sen Pol'un, İncil yazarı Barnabas'ın, ilk Hristiyan Azize Ayatekla'nın; iki Kral bir imparatorun komutası'nda bir milyonluk Haçlı Ordusu'nu bozan Sultan Mesud'un, 2. Kılıç Aslan'ın, Cumhuriyeti Mevlâna'nın Hacı Bektaş'ın, Hacı Bayram'ın ikliminin çocuğu olan Fatma Şeref Polat, altmış beş yazıda sezinlediği sırlardan, gizemden, tılsımlardan Sizi de nasiplendirmeye çalışıyor.

"İşaret Taşları"nı izleyerek yürüyen Fatma Şeref Polat, Mevlâna Celâleddin'i yakan Şems için söylediği şiirleri derinlikleriyle sunar, yazılarında; aşkın binbir veçhesine ışıklar tutar.

Yazılarda, hülya, ya da, "tahayyül saatleri"nde okunduğunda "Aşktan Benzi Sararma"nın anlamına da ulaşılabilir.

"İki Cihan Güneşi Hazreti Muhammet'e Hicret için seçmesine" muhayyer bırakılan Konya; Muhyiddin Arabi de dahil yüzlerce âlim, fazıl, derviş, şairin binbeşyüz yıl "Hicret Akını"na uğramış, "nasib alınmaya" çalışılmıştır. Sizin için de, halâ, Kın Nesreyn'de sizi bekleyen "Nasib" ler vardır, kim bilir…

- Seyit KüçükbezirciFatma Şeref Kitapları

20,00 ₺ %15
17,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058245006
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 350
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Editör: Seyit Küçükbezirci
Ağırlık: 350
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.