Kırık Ayna

Coğrafyamızdan İzler

Şefik Sevim

Kitap Açıklaması

Kırık bir aynanın parçası gibi dağılmış olan coğrafyamıza yapılan ziyaretlerden yola çıkarak kaleme alınan bu eser, ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyelerden kesitler sunmaktadır.

Eğitimci Yazar Şefik Sevim bu eseri ile coğrafyamıza ayna tutarken kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı yeniden inşa edecek yola da ışık tutuyor.

"Hayırlı bir hareketliliğin kayıt altında tutulması, bir anlamda kendi emeğimize karşı bir nezakettir. Kendi gözleminizle elde ettiğiniz sosyal bir tespit, bir anlamda sonraki kuşağın elini güçlendiren bir imkâna dönüşebilmektedir. Yaşananları kayıt altına alma hassasiyeti, yer ve zamana bağlı olarak karşılaşılan bir olayın farklı zaman ve bölgeler açısından tecrübeye dönüşümünün sağlanması açısından da önemlidir.

Belli programlar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz seyahatlerimizin kitaptaki sıralamasını en eski tarihte yapılan seyahatlerden başlayarak kronolojik sıra gözetmeyi uygun bulduk.

Kendi kişisel tecrübelerim gibi görünen bu seyahatler aslında ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyeden bir kesit sunmaktadır. Umarım kişisel tezkiratı ifade eden bu notlar, Müslüman zihinlerin ‘coğrafya bilincini' canlı tutmaya mütevazı bir katkı sunar."Şefik Sevim Kitapları

25,00 ₺ %22
19,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786257105330
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 265
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 265
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.