Kırlangıç Çığlığı - İmzalı

Ahmet Ümit
5 kişi
Kidega'nın Kırlangıç Çığlığı - İmzalı Kitap Yorumu
Ülkemizin en sevilen polisiye yazarlarından olan Ahmet Ümit temel konusu pedofili ve mülteci problemleri olan Kırlangıç Çığlığı'nda yeniden bizlerle buluşuyor. Çocuk parkında bırakılmış bir ceset ile başlayan roman okuyucusunu öyle bir içine çekiyor ki her sayfasında katili bulmak için maceranın içindeymişçesine heyecanlanıyorsunuz. Günümüz Türkiye'sinde yaşanan acı olayları, insanlık dramlarını ustaca işliyor. Polisiye öyküleri seven okuyucularımız bu kitabı mutlaka okumalı.

Kitap Açıklaması

- Baskı İmzalı

Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.

Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.

İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim. Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar.

İşte bu yüzden geri döndüm...

Ahmet Ümit Kitapları
26,85 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Dil: Türkçe
ISBN: 1476892743527
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım:
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ebru Ayaydın (06.05.2019)

  Bir başkomiser Nevzat romanı daha heyecanla okuyup bitirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu defa Ahmet Ümit'in diğer romanlarından daha çok etkileyen Kırlangıç Çığlığı kitabının konusu hepimizin, Türkiye'nin ve dünyanın en çok konuştuğu çocuk tacizini konu edinmiş. Ahmet Ümit severlerin hepsine gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 • Emine Çakır (16.04.2019)

  Ahmet Ümit yazarda okunmaz mı? üstüne birde imzalı

 • Rüya Saygıner (26.03.2019)

  her Ahmet ümit kitabı gibi oldukça akıcı ve temiz bir dille kaleme alınmış, oldukça tempolu ve sürükleyici bir cinayet romanı kesinlikle tavsiye ederim üstelik yazarın imzasının da olması ayrı bir mutluluk.

 • Bartu Atan (20.03.2019)

  En çok sevdiğim polisiye yazarlarından biri de Ahmet Ümit olunca hele ki imzalı kitabı Kırlangıç Çığlığı olunca okumamak ne mümkün kesinlikle kütüphanenizde bulundurmanız gereken bir eser. Herkese tavsiye ederim.

 • Efe Akışık (13.02.2019)

  Ahmet Ümit'i tebrik etmek ve böyle bir kitaba imza attığı için büyük saygı duymak gerektiğini söylemek isterim. Konunun ne derece hassas olduğu konusunda hemfikiriz hepimiz. Ve bu konunun böyle açık ve korkusuz yazılması beni çok etkiledi.

 • Şahnur Özdenak (07.02.2019)

  Ahmet Ümit imzalı kitabı eminim kütüphanesinde bulundurmayan yoktur. Kırlangıç Çığlığı benim en sevdiğim kitaplar arasında ilk sırada olduğundan kaçırmamanızı tavsiye ederim

 • Ece Kumcuoğlu (31.01.2019)

  Polisiye romanları okumayı sevmeyen biri olarak, bu ikinci Ahmet Ümit romanı okuyuşum. İçime sindire sindire okuduğum bir kitap oldu.

 • Sinem Baturalp (14.01.2019)

  Ahmet Ümit'in en beğendiğim kitaplarından biri oldu. İmzalı olması da ayrı bir mutluluk nedeni. Acıyı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir kitap.

 • Rüya Orbay (21.12.2018)

  İnanılmaz derecede mutlu oldum. Çünkü kitap fuarına katılamamıştım. Kırlangıç Çığlığı ile Ahmet Ümit yine tüm yeteneğini ortaya sermiş.