Kırlangıç Çığlığı - İmzalı

Ahmet Ümit
Everest Yayınları
1 kişi

Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.

Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.

İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim. Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar.

İşte bu yüzden geri döndüm...

Ahmet Ümit Kitapları
29,00 ₺ %35
18,85 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Dil: Türkçe
ISBN: 1476892743527
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım: 2018
Ahmet Ümit

Ahmet Ümit Hakkında

 Ahmet Ümit 1960 yılında Gaziantep’te Kilim tüccarı bir baba ve terzi bir annenin 7 çocuğundan en küçüğü olarak dünyaya gözlerini açtı. Lise dönemlerinde çıkan bir kavgadan dolayı 24 arkadaşı ile birl...

Kırlangıç Çığlığı - İmzalı Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Sinem Baturalp (14.01.2019)

    Ahmet Ümit'in en beğendiğim kitaplarından biri oldu. İmzalı olması da ayrı bir mutluluk nedeni. Acıyı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir kitap.

  • Rüya Orbay (21.12.2018)

    İnanılmaz derecede mutlu oldum. Çünkü kitap fuarına katılamamıştım. Kırlangıç Çığlığı ile Ahmet Ümit yine tüm yeteneğini ortaya sermiş.