Kırmızı Çizgi

Samar Mahfouz Barraj
1 kişi
Kidega'nın Kırmızı Çizgi Kitap Yorumu

Kırmızı Çizgi her an yanımızda olamayacak çocuklarımızın sınırlarını korumaları için bir rehber görevi görüyor. Bedeninin güvenliğini sağlamak için gerekli olan bilinci görseller ile destekleyerek anlatıyor. Her ebeveynin edinmesi gereken bu kitapla çocuklar olası bir istismar durumunda ters giden durumları kavramaya daha yakın olacaktır. 

Kitap Açıklaması

Çocukları ihmal ve istismardan korumanın yolu onları güçlendirmektir. Kırmızı Çizgi kitabı, bir kurgu içerisinde, çocuk dünyasına uygun bir anlatımla ürkütmeden, çocuklara kendilerini koruyabilme bilincini vermeye çalışıyor.

Emir, kırmızı çizgilerin izinsiz yaklaşılmayan alanlar olduğunu, sadece evimizin, ülkemizin değil; vücudumuzun da kırmızı çizgimiz olduğunu öğreniyor.

 

12,00 ₺ %25
9,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053497721
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 24
Basım:
Ebat: 21x24 cm
Ağırlık: 24
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Fatoş Alan (01.03.2019)

  Çocuk istismarı konusunu görsellerle destekleyerek çok güzel anlatmış. Konuyu hikaye şeklinde anlattığı için sıkıcı değil, anlaşılırlığı çocuklara uygun olmuş. Okul öncesi çocuklara da çok rahat okunabilir.

 • haydar özcan (22.10.2018)

  Çok önemli bir konu olmasına rağmen , konunun pek de güzel işlenemediğini düşünüyorum.

 • Bartu Ayaydın (27.07.2018)

  Ben sınıf öğretmeniyim ve çocukların eğitici kitaplar ile bilgilendirilmesi için sürekli onları yönlendiriyorum. Her an korumamızın imkanı olmadığı çocuklar için onların kırmızı çizgilerinin neler olduğunu anlatmak sanırım en doğru yol. Oldukça fazla sipariş verdim bu kitabı.Hizmetinizin kalitesi için ayrıca teşekkürler.

 • Şahnur Erbay (25.07.2018)

  Kırmızı Çizgi günümüzde okuma bilen her ilk okul öğrencisine mutlaka okutulmalıdır.

 • Sinem Erkekli (09.07.2018)

  Kırmızı Çizgi kitabı ile çocuklarımızı istismardan korumayı onlara severek anlatabiliriz. Son zamanlardaki olaylardan sonra bu tarz eğitimler zorunlu olmalıdır.

 • Emel Tuğluk (05.07.2018)

  Ülkemizdeki son zamanlarda yaşanana olaylardan sonra her anne babanın Kırmızı Çizgi kitabını çocuklarına okumak ve okutturmak büyük bir görevi olmalı.

 • Ferid Babaoğlu (05.07.2018)

  Son zamanlarda okuduğum en güzel ve anlamlı kitaplardan biri olan Kırmızı Çizgi çocuklara olası bir istismar sonucu yapması gerekenleri anlatmaktadır. Benim gibi çocuk istismarına karşı annelerin dikkatini çekeceğinden eminim.

 • Şahnur Polat (13.06.2018)

  Kırmızı Çizgi kitabı günümüz Türkiyesinde çocuklara okutulması gereken harika bir kitap. Çocuk bedenlerinin çizgilerini onların anlayabileceği bir dilde anlatması harika .