Kırmızı Gül Buz İçinde

Emrah Cilasun

Kitap Açıklaması

"Komünistler, tarihin devrimci mücadelede bir silah haline getirilmesini çok iyi bilirler. Ama, "miras" diye gerici şeylere sarılmak, halk kitlelerinin aldatılmasında gericilerle ağız birliği etmek, onlara suç ortaklığı etmek olur." "Biz, yığınların tükenmez enerjilerinin, mucizeler yaratan dehalarının, sonsuz devrimci güçlerinin mirasçıyız."

"Biz, Mustafa Suphi yoldaşın ve onun önderliğindeki TKP*nin mirasçıyız. Komünizm davasına devrimci yürekten bağlı, ama revizyonist önderlik yüzünden inançları ve enerjileri yanlış yollara kanalize edilmiş işçi, köylü ve aydın kadroların, subjektif olarak kafalarında ve yüreklerinde taşıdıkları "devrim" ve "komünizm" ateşinin sarsılmaz inancının mirasçılarıyiz."

"Biz, sınıf mücadelesinden kopuk entellektüel gevezeliğı reddediyoruz. Ideolojik ve politik çalışma pratik mücadeleye bağlı olmalı, ona hizmet etmelı ve onun yolunu aydınlatmalıdır diyoruz. ideolojik ve politik eğitimin belli bir sınırı ve sonu yoktur."

Marksizm-Leninizm-Mao Zedung Düşüncesi.nın iki karakteri vardır; biri sınıfsal karakteridir, yani bir sınıfın, proletaryanın hizmetinde olmasıdır; ikincisi de, pratik karakteridir, yani sınıf mücadelesi, üretim mücadelesi ve bilimsel deney pratiğinden doğması ve tekrar pratiğe uygulanabilir olmasıdır.

"Şimdi biz, herkesin gözü önünde yükseklere bir bayrak çekiyoruz. Bu bayrak, proletaryanın Kızıl bayrağı olacaksa, onun kızıllığını bozan bütün lekeler, ciddi ve titiz bir çabayla silinip atılmalıdır."Emrah Cilasun Kitapları

25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758674312
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 95
Basım:
Ebat: 14x20 cm
Ağırlık: 276
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.