Kırmızı Orman

Nilay Şanlı

Kitap Açıklaması

Modern hayatın kadına verdiği özgürlüğün sınırlarını zorlamaktan çekinmeyen, kendinden iki nesil önceki tutsaklığın acısını çıkarırcasına hoyratça yaşayan ama mutluluğun yolunu kaybetmiş kadınlar. Kilitli sandıklardan kurtardıkları arzu ve tutkularının acemice etrafta gezinip yara almasına göz yumuyorlar. Yüksek sesle söylemeseler de yalnızlığı sevmiyorlar hatta korkuyorlar.

Üç kadın başrolde. Günümüzde hâlâ tabu olan cinselliğin duvarlarındaki ağır tuğlaları üşenmeden tek tek indiriyorlar gözlerinizin önünde. Bazen aşk veya keyif için bazen de sebepsizce oyun oynar gibi yapıyorlar bunu. Arsız ve edepsiz olmayı tercih edip, kadın olmanın verdiği ağır prensipleri hiçe sayıyorlar. Pişmanlıkları da oluyor ne de olsa DNA'larında kayıtlı kodlar var silemedikleri. Ama yasaklara inat tekrar tekrar başa dönüp ruhlarındaki acizliği kül tablasında ezercesine söndürüyorlar.

Kendi içsel sorunlarıyla boğuşurken birden kurallarını bilmedikleri tehlikeli bir döngünün tam göbeğinde, çırılçıplak terk edilmiş halde bulacaklar kendilerini. Çaresizlikten yeni kurallar ve kendilerinden yeni benler yaratacaklar.

Bazen yargılayıp çok ayıplayacaksınız onları bazen de koruyup kollamak gelecek içinizden, çocuğunuzmuş gibi kıyamayacaksınız. Çünkü kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

Ani renk geçişleri sırasında sarsılacak ama yumuşak molalarla sayfaları sindire sindire duyumsayacaksınız. Aşkın ve tutkunun masum ve edepsiz halleri, arkadaşlığın ihanetle aynı ipteki sessiz dansı, ölüm korkusu, gerilim dolu bir mücadele, kayıplar, kazançlar ve biraz da siz...Nilay Şanlı Kitapları

26,00 ₺ %16
21,84 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786055676308
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 248
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 248
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.