Kış

Karl Ove Knausgaard
MonoKL

“Knausgaard’ın kendini otobiyografik Kavgam serisinde ifşa etmesi fazlasıyla ilginçti.

Ama Mevsimler serisindeki spekülasyonların tadı bir başka; tabutların neden penceresi yok ki diye sorduğunda ya da seksin bir barbarlık olduğunu söylediğinde bana kalırsa Knausgaard çok daha çekici ve inandırıcı.”

- Anthony Cummins Observer

“Dünyayı kutsal sürprizler ve tutkular diyarına dönüştürüyor Knausgaard. Kış, mevsimlerin en derinine ruhani bir yolculuk.”

- Kirkus Reviews

“Keşke her kız çocuğu Knausgaard’ın kız çocuğu olacak kadar şanslı olsa, böylesine muhteşem hikayelerin daha doğmadan kendisine yazıldığı bir çocuk olsa. Bu olamayacağına göre, çocuklar ve anne babalar Kış’ın ve ona eşlik eden diğer mevsimlerin tadını çıkarmalı.”

- Bookreporter.com 

“Knausgaard parlak bir edayla, bir baba adayı olarak, her bir parçada bize dünyanın sanki yepyeni olduğunu düşündürtüyor… Hepsi de nadide bir güzellikle yazıya dökülmüş parçalar.”

- William Leith 

“Onun efsane haline gelen Kavgam külliyatından sonra, Mevsimler de Masumiyetin Şarkıları’na dönüşüyor. Okuyucunun zihni yazarın yolunu gündelik şeylerin yavanlığından şeylerin göksel başkalığına doğru nasıl bulduğu karşısında allak bullak oluyor. Knausgaard dünyayı bir kum tanesinde, cenneti de bir yabani çiçekte buluveriyor.”

- Frances Wilson 

"Dünyanın hakkında en çok konuşulan anı yazarı. Anılarımızdaki meçhulleri ve geri alınamazları ortaya çıkarırken bütünüyle baştan çıkarıcı."

- Andrew Neather  

“Soluk soluğa…. Kimse gündelik hayatı Knausgaard kadar muhteşem anlatamamıştı.”

- The Times

"[Knausgaard] sıradan şeylerin simyacısı… Bu yazar gerçek zamanlı devasa bir yapı inşa ediyor. Çağımızda çok az sanat projesi ilgilenilmeyi bundan daha fazla hak ediyor."

- Dwight Garner, The New York Times
 

Karl Ove Knausgaard Kitapları
50,00 ₺ %26
37,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786055159078
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Haydar Şahin
Editör: Mehmet Rasim Emirosmanoğlu
Karl Ove Knausgaard

Karl Ove Knausgaard Hakkında

Karl Ove Knausgaard 6 Aralık 1968 yılında Oslo'da dünyaya geldi. Bergen Üniversitesine edebiyat ve sanat eğitimi aldı. Knausgaard 1999-2002 yılları arasında bir Norveç edebi dergisinde editörlük yaptı...

Kış Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Mert Aşıkoğlu (11.02.2019)

    Kitap dolu dolu elinizden bırakmanız mümkün olmayacaktır. Okumanızı tavsiye ederim.