Kitap Hırsızı

Markus Zusak
1 kişi
Kidega'nın Kitap Hırsızı Kitap Yorumu
İkinci Dünya Savaşı sıralarında geçen hikayenin kahramanı küçük bir kız. Oldukça farklı bir yazım tarzına sahip olan kitap ölümün ağzından okuyucuya aktarılıyor. Çok zor bir dönemi, acıları, kayıpları konu almasına rağmen okuyucusuna tebessüm ettirmeyi de başarıyor.

Kitap Açıklaması

Markus Zusak'ın, 2. Dünya Savaşı Almanya'sında yaşayan küçük kız çocuğu Liesel Meminger'in uzun süre hafızalardan silinmeyecek ilginç hikâyesini çarpıcı bir dille anlatan Kitap Hırsızı şimdiye kadar otuz dile çevrildi. Avustralya ve çeşitli ülkelerde pek çok ödül almasının yanı sıra; Amazon.com, Amazon.co.uk ve The New York Times çoksatanlar listesinde bir numaraya yükseldi. Brezilya, İrlanda ve Tayvan'da da birinci sıraya yerleşirken, İngiltere, İspanya, Norveç, İsrail ve Kore'de ilk beşe girdi. Uzun süre çoksatanlar listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan ve aynı isimle sinemaya uyarlanarak daha da geniş kitlelere ulaşmayı başaran Kitap Hırsızı, yazarın etkileyici dili ve merak uyandıran konusuyla klasikler arasında yer almaya aday bir kitap.Markus Zusak Kitapları

35,00 ₺ %20
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Book Thief
ISBN: 9786053483250
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 574
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Editör: Şahin Güç, Rose Mary Samanoğlu
Ağırlık: 522
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İPEK YILDIZ (19.09.2019)

    Kitabı okumayla birlikte Hitler Almanyasını biraz olsun anlıyor ve araştırmaya başlıyorsunuz. Kitapta ise küçük bir kızın yaşadığı dramı ve onca dramın içerisinde ufak mutluluklarını yansıttığını göreceksiniz. Güçlü bir kızı okuyacaksınız! Keyifli okumalar.