Kitaplardan Korkan Çocuk

Susanna Tamaro
3 kişi

Kitap Açıklaması

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git adlı kitabıyla ülkemizde çok sevilen Susanna Tamaro, çocuklar için de kitaplar yazdı. Kitaplardan Korkan Çocuk, onun en sevilen çocuk kitabı. Küçük Leopold, daha sekiz yaşındadır, gerçekten de kitaplardan çok korkmaktadır. Her yıl olduğu gibi sekizinci doğum gününde de, annesiyle babasının getirdikler armağan paketini heyecanla açar, ne yazık ki, o çok sevdiği, sahip olmak için can attığı bir çift koşu ayakkabısı yerine parlak kaplı iki kitapla burun buruna gelir. Hıçkırarak ağlamaya başlar. Kitapları öfkeyle yere fırlatır, gider odasına kapanır. Annenin babanın üzüntüsü büyüktür. Leopold de kendince haklıdır. Çünkü hangi kitabı açsa kara kara harfler, kara kara lekeler havalarda uçuşmakta, çocuğun başı dönmektedir.

Oğullarının bu kitap korkusu hastalığını yenmek için annesi babası çareler ararlar, onu doktora götürürler, cezalandırma yoluna başvururlar. Sonunda Leopold, çareyi evden kaçmakta bulur. Kitap okumayı seven çocuklar ona kızmasınlar. Çünkü Leopold de haklı. Ama zaten bu kitabın büyüleyici yanı, onun evden kaçmasıyla başlıyor.

Susanna Tamaro Kitapları
12,00 ₺ %30
8,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758440863
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 41
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Eren Cendey
Ağırlık: 58
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Bartu Tunçeri (07.11.2018)

  Kitap incecik kısacık olmasına rağmen kitap okumayı sevmeyen çocuklarınız için mutlaka almanızı tavsiye ederim.

 • Kader avci (30.08.2018)

  Kitabı 7 yaşındaki çocuğuma onun seçimi ile aldim ilgi ve sevgiyle okudu. Çocukların hayal dünyasına hitap eden bir kitap.

 • Ebru Yetkiner (12.07.2018)

  Kitaplardan Korkan Çocuk kitabını şans eseri seçip sepete atmıştım. Kitap okumayı sevmeyen kızıma aldım kurgu olarak da görseniz sanırım benim kızımda da korku vardı. Şimdi kitapları seven bir çocuk.

 • Rüya Kılıççı (10.07.2018)

  Çocuk kitapları oldum olası dikkatimi çekmiştir ve çok da severim Kitaplardan Korkan Çocuk adlı eserde aslında kitap okumanın gerekliliğini ve öneminin nasıl olacağını hangi yolların izleneceği güzel ve akıcı bir dille anlatılmış. Her ne kadar çocuk kitabı da olsa bana göre yetişkinlerin de okumasını tavsiye ederim.