Kızıl Cebe - Riskul

Şerhan Murtaza

Kitap Açıklaması

"Kızıl Cebe" (Kızıl Ok) romanı Kazak Edebiyatı klasikleri arasında Şerhan Murtaza'nın 5 ciltlik önemli bir eseri olarak kabul edilmektedir. Romanlar "Kızıl Cebe / Rıskul", "Kızıl Cebe / Turar", "Juldızdı Köpir" (Yıldızlı Köprü), "Kıl Köpir" (Kıl Köprü) ve "Tamuk" (Cehennem) adlarını taşır.

Geçen asırda Kazakistan'nın Sovyet yönetimine geçiş sürecinde önemli rol alan toplum kanaat önderi Turar Rızkulov'un dünyaya geldiği ve büyüdüğü dönemi anlatmaktadır. "Kızıl Cebe / Rıskul" adlı ilk romanı Murtaza'nın Kazak halkının manevi zenginliği ve edebiyatının gelişim sürecine katkı sağlayan en güzel örneklerdendir. Kazak halkının uyanışını sembolize eder.

Serinin ilk kitabı olan bu eserde 1905 yılında gerçekleşen Rusların "Kanlı Pazar" ihtilali olayları sonrası konu edilmekte, romanın kahramanı Turar'ın babası Rıskul ile geçen çocukluğu gerçek olaylara dayanarak anlatılmaktadır. Serinin ilk kitabı olan "Kızıl Cebe / Rıskul" Kazakistan Cumhuriyeti‘nin günümüze uzanan bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımlarının yakıldığı döneme ilişkin bilgiler içermektedir.Şerhan Murtaza Kitapları

50,00 ₺ %20
40,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786057654151
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 268
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Çevirmen: Ufuk Tuzman
Ağırlık: 268
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.