Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk

Bruce D. Perry, Maia Szalavitz
2 kişi
Kidega'nın Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk Kitap Yorumu
On farklı çocuk, on yaşanmış hikaye... Travma yaşamış, bazı olaylardan dahi nasıl etkilenebileceğini gördüğümüzde çocuklara yaklaşımımızı değiştirebilecek bir kitap Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk.

Kitap Açıklaması

Bir çocuk psikiyatristinin not defterinden sıra dışı öyküler

Küçük bir çocuğun beyni travmadan nasıl etkilenir? Korku ve şiddet çocuğun beyninde nasıl bir tahribata yol açar ve bu beyin iyileştirilebilir mi?

Dr. Bruce Perry, olağandışı durumlara maruz kalmış çocuklara yardım ederek onları hayata yeniden kazandıran dünyaca ünlü bir çocuk psikiyatristidir. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk’ta, karşılaştığı travma vakalarını bilimsel bir gözle irdeleyerek ve bunları herkesin kolaylıkla anlayabileceği hikayelere dökerek, aşırı strese maruz kalan beyinde tam olarak ne olduğunu açıklıyor ve bu beynin akıl almaz iyileşme kapasitesini ortaya koyuyor. Perry’nin stratejilerini öğrendiğinizde, travma geçirmiş çocukların fiziksel, ruhsal ve duygusal bakımdan nasıl iyileştirileceğinin ve sağlıklı bireylere dönüştürüleceğinin formülünü de elinizde tutuyor olacaksınız.

Beynin içinde olanları anlayabilmenin, psikolojik olarak en uç durumdaki çocuklar için bile bir umut ışığı olacağını gösteren bu kitap uzun süre hafızanızdan çıkmayacak.

Bruce D. Perry Kitapları
35,00 ₺ %30
24,50 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059702614
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 456
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Belgin Selen Haktanır
Ağırlık: 456
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Emel Atakol (24.10.2019)

  Okumayı düşünenlere tavsiye ederim.

 • Alp Uca (29.10.2018)

  Köpek Gibi Büyütülmüş çocuk bir pedegog'un not defterinden hikayeler olduğundan dikkatimi çekti beğendim.

 • Emirhan Erçetin (03.08.2018)

  Bir psikiyatrının notlarından oluşturulmuş bir eser olması beni cezbetti. Oldukça başarılı anlatım dili sade ve anlaşılır.

 • Burcu Yılmazer (16.07.2018)

  Köpek gibi büyütülmüş çocuk okuldan arkadaşlarımının şiddetle tavsiye ettiği kitaplardandı. iyiki okumuşum.

 • Çağan Arslanoğlu (09.07.2018)

  Sarsılarak okuduğum Köpek gibi büyütülmüş çocuk kitabına bayıldım.

 • Ogün Evliyaoğlu (05.07.2018)

  Çocuğuma alacağım yaz baş ucu kitaplarına bir yenisi eklendi sanırım. Bence köpek gibi büyütülmüş çocuk adlı kitabı sizlerde çocuklarınıza armağan edebilirsiniz.

 • Kutay Taşlı (05.07.2018)

  Kidegadan aylar önce ilk alışverişimde almıştım geçenlerde okuma isteğim uyandım. Keşke o kadar uzun süre beklemeseydim Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk mükemmel bir kitapmış.

 • Ümran Saygıner (04.07.2018)

  Tatil sürecine girmemiz ile birlikte çocuğuma kitap okuma sevgisini aşılamak istiyordum. Sanırım bunu süreçte bana yardımcı olabilecek en iyi kitaplardan biri köpek gibi büyütülmüş çocuk olacak. Çocuğum kitabı bitirdikten sonra kitabı almayı düşünen arkadaşlara faydalı olması adına düşüncelerimi sizlerle paylaşmak isterim.

 • Doruk Mayhoş (21.06.2018)

  Bir çocuk psikiyatrisinin notlarından oluşması Köpek Gibi Büyütülmüş çocuk kitabını zevkle okumamı sağladı.

 • Rüya Ertepınar (13.06.2018)

  Gerçek olan hikayelere merakımdan satın aldığım harika bir kitap Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk. Kitapta 10 çocuğun sıradışı hikayeleri anlatılıyor.