Köpekleşmenin Şerefi

Bülent Tekin

Kitap Açıklaması

Bülent Tekin; 1954 yılında, Mardin'in Derik ilçesinde doğdu. İDMMA ( Galatasaray) Kimya Mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu ) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS ve PEN üyesidir. Gırgır Dergisi Yazarıdır.

Yayınlanmış Eserleri :

" Kızıldan Sarıya " (şiir) , " Tarih Tarih Olsun" (şiir) , " Sevdamla Yaşayacaksan" (şiir), " Kral Situ'nun Hiyayesi " (roman), "Barışla Güzeldir Sevdam" (şiir), " Feyyo'nun Felsefesi " (roman) " Ölümü Vurmak Güneşi Öpmek" (şiir), " Bir Türkiye Çıkmazı" (deneme), "Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir" (tarihi roman) ve elinizdeki "köpekleşmenin şerefi" (mizah/deneme) eserlerini yazım yaşamına katmış.

Mizah, insanı ruh haliyle nakş etmiş yaşamın rengidir. Mizah, bazen insan hallerini karmaşık sosyal ve düşünsel davranışlarını, hayvanlarınkiyle mukayese ederek sunar. Bu bazen fabl / teşbih tarzında olduğu gibi, felsefi bakış ile de anlamdırılır.

Köpek; toplumda dostluğun, gözüpekliğin, uyanıklığın, hırçın ve saldırganlığın, sempatikliğin, sevecenliğin yada tersinden salaklığın, dilenciliğin, şiddetin düşürülmüşlüğün, sıradanlığın vs. simgesi olarak da örneklendirilir.

Coğrafyamızda, fabl ve mizah sanatı, dolaylı ­ imalı anlatımın, tarih ve mitoloji ile zenginleştirilen kültür ile harmanlanmış ritüeller yoğunluklu günlük yaşamda kullanılır. Bu birikimler, kalemin yeteğiyle birleştirildiğinde, ortaya içerikli edebi eserler çıkar.

Bülent Tekin; elinizdeki kitapta bizi ilgilendiren, kendimizi bulacağımız önemli ve farklı konuları, farklı pencerelerden farklılığını ortaya koyarak, farklı anlamlara evrilebilecek şekilde nakşetmiştir.

Okuyup kritik etmeniz dileğiyle...

Bülent Tekin Kitapları
20,37 ₺ %16
17,11 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000016536
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 334
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Ahmet Önal
Ağırlık: 316
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.