Korece Sözlük - İleri Seviye Topık Kelimeleri

Ender Çağlar Uçak

Kitap Açıklaması

2014 yılından bu yana TOPIK sınavı, TOPIK 1 (başlangıç) ve TOPIK 2 (orta ve ileri seviye) olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde yapılmaktadır. TOPIK 1'de başarılı olabilmek için ülkemizde ve yurt dışında çıkmış yeterli sayıda/düzeyde dilbilgisi kitabı, sözlük vb. kaynaklar bulunmaktadır. Ancak, Korece kelime bilgisini orta ve özellikle de ileri seviyeye taşımak isteyenlere, bu bağlamda TOPIK 2 sınavında 5. ve 6. seviyeyi hedefleyenlere yönelik bir sözlük çalışması ne yazık ki bugüne değin ülkemizde bulunmamaktaydı.

Bu sebeple, "Korece Sözlük - İleri Seviye TOPIK Kelimeleri", ülkemiz açısından alanındaki ilk ve tek sözlük niteliğindedir. TOPIK sınavında orta ve özellikle de ileri seviyeyi (5. ve 6. seviye) hedefleyenler açısından bu sözlük, eşsiz bir kaynaktır.

Yıllardır dünyanın pek çok ülkesinde, Kore'de eğitim almak veya çalışmak isteyenlere yönelik TOPIK (Test of Proficiency in Korean) sınavı, Türkçe ifâdeyle Korece Yeterlilik Sınavı yapılmaktadır. Ülkemizde de Kayseri, Ankara ve İstanbul'da, her yıl hatırı sayılır sayıda kişi bu sınava girmektedir.

2014 yılından bu yana Korece Yeterlilik Sınavı, TOPIK I (başlangıç seviyesi) ve TOPIK II (orta ve ileri seviye) olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde yapılmaktadır. TOPIK I' de başarılı olabilmek için ülkemizde ve yurt dışında çıkmış yeterli sayıda/düzeyde dilbilgisi kitabı, sözlük vb. kaynaklar bulunmaktadır. Ancak, Korece kelime bilgisini orta ve özellikle de ileri seviyeye taşımak isteyenlere, bu bağlamda TOPIK II sınavında 5. ve 6. seviyeyi hedefleyenlere yönelik bir sözlük çalışması ne yazık ki bugüne değin ülkemizde bulunmamaktaydı. Bu sebeple, "Korece Sözlük - İleri Seviye TOPIK Kelimeleri", ülkemiz açısından, alanındaki ilk ve tek sözlük niteliğindedir. TOPIK II sınavında orta ve özellikle de ileri seviyeyi hedefleyenler açısından ise, eşsiz bir kaynaktır.

Sözlükteki kelimeler temel olarak Öz Korece ve Hanca (Çince kökenli) olmak üzere iki ayrı sınıfa ayrılmıştır. Hanca kökenli kelimelerin tam anlamıyla öğrenilebilmesi için yanına Hanca karakterleri, Hanca karakterlerin yanına ise Korece anlamları iliştirilmiştir. Böylece Hanca kökenli kelimelerin özümsenerek öğrenilmesi ve akılda kalıcı olması hedeflenmiştir. Ayrıca, sınavda çıkmış eylem ve sıfatların kök hâllerine inilmiş; bu kelimelerin isim, eylem, sıfat, zarf, türemiş hâlleri ve sınavda çıkmış anlamlarının hâricindeki sesteşleri Türkçe anlamlarıyla birlikte derlenmiştir. Dahası, bu kelimelerin varsa benzer anlamlısı ve/veya zıt anlamlısı da verilmiştir. Böylece her kelimenin tam mânâsıyla öğrenilmesi sağlanmış, daha geniş bir kelime haznesi oluşturulmuştur. En önemlisi de, sözcüklerin cümle içinde ve çeşitli ifâdelerle kullanımları verilmiştir. Bu şekilde, sâdece kelimenin ezberlenmesi değil, o kelimenin etkin şekilde kullanılarak tam mânâsıyla kavranması kolaylaştırılmıştır.

  • Son 15 Yılda Çıkmış TOPIK Kelimeleri
  • Örnek Cümleler ve İfâdeler
  • Benzer ve Zıt Anlamlı Kelimeler
  • Tamâmı Hanca Açıklamalı
  • Kelimelerin Kök, Eylem/Sıfat ve Türemiş Hâlleri
  • Deyimler ve Atasözleri


27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059672917
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 235
Basım:
Ebat: 13x19 cm
Ağırlık: 235
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.