Korku

Modern Klasikler Serisi

Stefan Zweig
7 kişi
Kidega'nın Korku Kitap Yorumu
Duygu betimlemeleri, karakterlerin kendine has korkularını ve ruhsal fırtınalarını Avusturyalı yazar Stefan Zweig'in güçlü kaleminden okuyoruz. Bir ihanetin gelgitleri, suç ve suçluluk psikolojisini akıcı bir biçimde yazdığı insan ve insanlığa dair endişeleri hepimizin içinde hissedeceği bir eser.

Kitap Açıklaması

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış, burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle, hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer. Korku insanı bilinçdışına itilmiş utanç verici deneyimlerden, bastırılmış pişmanlıklardan özgürleştirebilecek güçte bir yapıt.

Stefan Zweig Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053325017
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: İlknur İgan
Ağırlık: 80
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Emirhan Keseroğlu (30.01.2019)

  Zweig bu kitabıyla da bana diğer kitaplarını da okumam gerektiği düşüncesini tekrarlattı. Severek okudum.

 • Doruk Dalkıran (07.11.2018)

  Korku gerçekten de yazarın da dediği gibi cezadan daha ağırdır. Her ne kadar kitapta başka konu ve korkulardan bahsedilse de eminim benim gibi kitabı okuyanların bir çoğu cesaretlenip kendi korkuları ile yüzleşecektir.

 • Ebru Özberk (30.08.2018)

  Zweig kitaplarını okuyacak olanlara tek tavsiye yazarın hayatını okumadan kesinlikle kitaplarını okumaya başlamayın. İlk olarak neler yaşadığını okuduğunuzda kitaplarını okumak kesinlikle anlam kazandıracaktır. Hatta asla okumaktan vazgeçmeyeceğiniz bir yazar olacaktır.

 • Burcu Beşerler (10.08.2018)

  İnsan Korku ile ne kadar yaşar ki bu kitabı okumaya başladığınızda yalan dahi söylemeyeceğiniz den eminim. Herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Güney Uca (30.07.2018)

  Korku kitabı okuduğum en iyi Zweig eserlerinden biri olmuş. Kitaptaki baş karakter saygın bir yaşam sürmekte olan kadının kendisine macera araması ile başlamaktadır. Sayfalar ilerledikçe daha da heyecanlı olmaya başlıyor. Herkese keyifli okumalar.

 • Ebru Okur (21.07.2018)

  bir ihanetin gel gitleri ve suçluluk psikolojisinin akıcılığı Korku kitabında sonuna kadar hissedilmiş. Stefan Zweig eserlerinden en çok beğendiğim kitabı oldu diyebilirim. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Mert Poyrazoğlu (06.07.2018)

  Zweig'in kaçıncı kitabı oldu bilmiyorum ama Korku kitabına bayıldım diyebilirim özellikle de tehlike olasılığının düşüncesinin uyandırdığı kaygı duyusu kitaba bayıldım.

 • Ege Toraman (04.07.2018)

  Zweig'in ruhsal analizleri o kadar kuvvetli ki Korku kitabının konusu olan olaylar kiminin yaşanmışlıkları kiminin ise yakın Çevresinde duyduğu olaylar.

 • Berke Akgül (03.07.2018)

  Duygu betimlemeleri o kadar derinden yapılmış ki iliklerime kadar hissettim. Ana karakterin hissettiği korku duygusunu bizlerin de hissedebilmiş olması kitabın başarısının bir kanıtıdır. Teşekkürler Stefan!

 • Sarp Erginsoy (24.05.2018)

  Bir yazarın her kitabımı birbirinden eşsiz tat verir. Zweig bu konuda en başarılı isimlerden bence. Psikolojik gerilim tadında kaleme alınan bir eserdir. Kitabın karakterinin psikolojini okuyan herkese hissettirebilmesi ayrıca büyük bir başarıdır.