Kotlin

Türkiye'nin İlk ve Tek Kotlin Kitabı

Mehmet Ali Sıcak
Level Kitap

17 Mayıs 2017 tarihinde Google, Android geliştiricilere deyim yerindeyse parmak ısırtacak bir duyuruda bulundu: “Today we're making kotlin an officially supported language for Android”. Bu duyuru ile Google, Kotlin programlama dilini Android uygulamaları geliştirmek için resmi dil olarak ilan etti. Bu ilanla birlikte Şubat 2016’dan itibaren sadece iki versiyonu yayınlanan Kotlin’in yıldızı birden parlamaya başladı. Bizde bu çağrıya duyarsız kalmadık ve Türkiye’de ilk Kotlin kitabını hazırladık.

Kotlin için başlangıç ve orta seviyede olan bu kitap özellikle programcılığa yeni başlayanlar veya Android ile uygulama geliştirmeden önce bu dilin temel çalışma prensiplerini öğrenmek isteyenlere hitap etmektedir. Kotlin programlama dilini kavramak çok basittir. Bu da Kotlin’i daha hızlı öğrenmeyi sağlamaktadır. Programcılığa yeni başlayanlar Kotlin ile temel programcılık kavramlarını daha hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Kotlin, Java ile %100 uyumlu çalışan bir dil olduğundan özellikle Android geliştiricilere hitap etmektedir. Kotlin içinden Java, Java içinden Kotlin kodları çağrılabilir. Sözü daha da uzatmadan Kotlin öğrenilmeyi hak eden Java uyumlu, desteği büyük ve geleceği parlak olan bir programlama dilidir.

Mehmet Ali Sıcak Kitapları
42,00 ₺ %28
30,24 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786058352759
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 404
Basım: Temmuz 2017
Ebat: 165x235 cm

Mehmet Ali Sıcak Hakkında

Mehmet Ali Sıcak, Bilişim & Bilgisayar, Diğer, Mobil Uygulamalar kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; And...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Utku Karabulut (29.10.2018)

    Teknoloji hayranı olarak aldığım Kotlin kitabının faydasını çok güzel gördüm bilişim ve bilgisayarla ilgilenenlere tavsiye ederim.