KPSS İngilizce Rehberi

2008 Çıkmış KPSS Soruları Dahil

Alpaslan Acar, Tolga Şenkaya

Kitap Açıklaması

Yıllardır vermekte olduğumuz KPSS sınavına yönelik İngilizce dersleri sırasında KPSS sınavının Yabancı Dil Testinde İngilizce sorularını cevaplandıracak adayların yaşadığı en büyük sorunun kaynak eksikliği olduğunu gördük. Öğrencilerimizden aldığımız bu geri besleme ile biz de derslerimizde kullandığımız ve çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz kaynakları bir kitap haline getirerek daha geniş bir kitlenin bundan yararlanmasını arzu ettik. Bu kitapla birlikte yıllardır KPSS sınavlarına yönelik verdiğimiz derslerden edindiğimiz birikimi, daha önce çalışma olanağımız olmamış KPSS adayları ile paylaşmayı amaçlıyoruz.

Bu kitap Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Yabancı Dil Testinde İngilizce sorularını cevaplandıracak adaylar için hazırlanmış ve adayların kendi kendilerine bu sınava hazırlanmalarına olanak sağlayan kapsamlı bir kitaptır.

Kitap beş bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölümde KPSS sınavlarında çıkmış ve çıkabilecek kelimelerin ve edatların yer aldığı listeler bulunmaktadır. Adayların sınava hazırlanırken odaklanması gereken kelimeler İngilizce eş anlamlıları ve Türkçe karşılıkları ile bu listelerde verilmiştir. Bu sınavda eş anlamlı kelimelerin ne kadar önemli olduğu düşünülürse bu kelime listesinin adaylar için değeri daha da iyi anlaşılacaktır. Edat listesinde ise hangi kelimelerin hangi edatlarla kullanıldığı örnek cümlelerle birlikte verilmiştir.

İkinci bölümde soru tiplerine göre gruplanmış sorular yer almaktadır. Bu bölümdeki sorular adayların sınavdaki soru tiplerini tanımaları açısından son derece önemlidir.

Üçüncü bölüm ise 10 adet KPSS deneme sınavından oluşmaktadır. Bu bölümdeki deneme sınavları KPSS sınavları ile bire bir uyumludur ve adayların kendilerini gerçek anlamda denemelerine olanak vermektedir. Adaylar bu sınavları çözerek hem KPSS sınavlarını daha iyi tanıyacak hem de performanslarını önemli derecede arttırma fırsatı bulacaklardır.

Dördüncü bölümde ÖSYM'nin daha önce yapmış olduğu KPSS sınavlarına yer verilmiştir. Bu bölümdeki sınavları çözerek adaylar KPSS sınavına tam anlamıyla hazır hale geleceklerdir.

Kitabın beşinci bölümünde sınavların açıklamalı bir cevap anahtarı bulunmaktadır. Bu açıklamalı cevap anahtarı hem adaylara soruları daha iyi analiz etme fırsatı tanıyacak, hem de sorulara yaklaşım konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği yönünde destek olacaktır. Bu açıklamalı cevap anahtarı sayesinde adaylar sınava kendi kendilerine hazırlanma imkanı bulacaklardır.

Kitabın hazırlanış aşamasında bizlere verdikleri destek ve gösterdikleri hoşgörüden dolayı Tülin Acar ile Ebru ve Ata Eren Şenkaya'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başarı dileklerimizle…

Alpaslan ACAR - Tolga Şenkaya

Alpaslan Acar Kitapları
30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944119627
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 422
Basım:
Ebat: 19x27 cm
Ağırlık: 808
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.