Kitap Açıklaması

Değerler, insanın omurgası gibidir. Küçük Prens okuyanları sağlam ve evrensel değerlerle donatıyor. Değerlerin yaşam biçimine dönüştürülmesinin ipuçlarını satır aralarında veriyor.

Kitapta, soyut kavramlar ve mecaz anlamlar üzerine metafor yöntemiyle yapılan benzetmeler, çocukların hayal güçlerini, problem çözme becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek niteliktedir.

Küçük Prens, seçkin bir metaforlu düz anlatım örneğidir. Çocukların duyarlılıkları dünyamız için bir şanstır. Bu kitapta çocuk duyarlığının ve yetişkin dostluğunun en iyi örneklerinden birini göreceksiniz. Felsefi bir öykü türü olan Küçük Prens, değerler eğitimi bağlamında yardımcı kaynak niteliğindedir. Daha güzel bir dünya için hepimiz Küçük Prens'e kulak vermeliyiz…

Cemil Coşkun

"Güle güle," dedi tilki. İşte benim sırrım. Çok basit: "İnsan Sadece Kalbiyle Görür. Özde Olanı Göz Göremez...'' Küçük Prens unutmamak için tekrarladı: "Özde Olanı Göz Göremez…"

Büyüdükçe kaybetmeye başladığımız değerlerin kitabı Küçük Prens, 300 civarında dile çevrilerek, dünyanın en çok satan ve okunan kitapları arasında bulunmaktadır.Antoine de Saint-Exupery Kitapları

5,00 ₺ %25
3,75 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9789752450592
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 100
Basım:
Ebat: 12x21 cm
Çevirmen: Sonat Ece Kaya, Cemil Coşkun
Editör: Nuray Vurgun
Ağırlık: 100
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.