Kur'an Hakkında Bilmediklerimiz

Arif Arslan

Kitap Açıklaması

Günümüzde insanoğlu iç içe geçmiş çok acı iki gurbet içinde. İnsan "Kur'ân'sızlık gurbeti" yudumlarken Kur'ân da cemaâtsizlik gurbeti yaşıyor.

Bizler Kurân-ı Kerime olan sevgi ve saygımızdan öte Allahın kelâmına ve hakikatlerine gerçekten sahip çıkabiliyor muyuz?

Hiç Kur'ân-ı aşk-ı şevkle bağrımıza basıp "Kelâm-u Rabbî - Benim Rabbîmin sözleri" diyerek öptüğümüz oldu mu?

Kurânı evimizin en yüksek yerine asıp, bazı hususi gün ve gecelerde tozunu silerek öpüp alnımıza koymakla hakiki manada Kurân-ı anlayabiliriz miyiz?

Kurânı Kerimi derinliğine tanımaktan, güzelliklerini anlatmaktan, maalesef Müslümanlar olarak çok uzakta bulunuyoruz. Sanki Kurân bir vadide, biz bir vadideyiz.

Oysa ki kâinatı ve insanı anlatan bir kitap olarak her şeyi beyan eden Kur'ân'da hiç bir şey eksik bırakılmamış, yaş, kuru her şey, içeriğine dahil edilmiştir.

Kur'ân'da her şey vardır ama, herkes her şeyi onda olduğu gibi göremez. Ancak çalışma, tefekkür ve ilhamla anlayabileceği nişanlar, işaretler, alâmetler ve ipuçları halinde bulunmaktadır.

Kurân-ı Kerimin gelecekten verdiği haberleri, edebi güzellikleri, Kurânın faziletlerini, ilimlere bakış açısını, milletlerin ve mede-niyetlerin kurtuluş çarelerinin ele alınışı gibi bir çok konu Kuran Hakkında Bilmediklerimizde.Arif Arslan Kitapları

13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055114060
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 271
Basım:
Ebat: 13x14 cm
Ağırlık: 271
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.