Kur'an-ı Kerim Öğreniyorum

Etkinliklerle

Kolektif

Kitap Açıklaması

Evde Karakter Eğitimi, ilköğretim ve anaokulu yaş dönemi çocuklarını kapsayan, genellikle evlerde, okullarda, camilerde; çocukların eğitimine uygun her mekanda yürütülen aşamalı bir din ve ahlak (değerler) eğitimi çalışmasıdır. Hazırlamış olduğumuz kitaplar, çalışmalar-da yer alacak çocukların yaş düzeylerine uygun bir ahlak ve karakter eğitimini hedeflemiştir.

Konu ahlak ve değerler eğitimi olunca, bilgi eğitiminden ziyade duygu eğitimi yöntem olarak tercih edilmiştir. Kitaplarımızda bilgileri düz bir yöntem ile aktarmak yerine, bilgiler hayatın içinden örneklerle verilmeye çalışılmıştır.

Anaokulu (5-7 yaş) dönemindeki çocuklar için hazırladığımız bu kitapta hem değerlerimiz hem de Milli Eğitim Bakanlığının bu yaş dönemi için hedeflediği kazanımlar dikkate alınmıştır.

Çocuklarla yürüttüğümüz bu çalışmayı ahlaktan bilgiye, bilgiden hayata doğru yükselen eğitim sürecinin ilk basamağı olarak görüyoruz. Basamakları çıkarken en büyük destek ve dayanağımızın ailelerimiz olduğunu da ifade etmeliyiz.

Evde Karakter Eğitimi, çocuk merkezli ve aile odaklı bir ruha sahiptir. Çocukların kişilik gelişiminde çevrenin rolü, bugün pedagojinin verileriyle de bilinen bir gerçektir. Karakter eğitimi çocuğa ailenin de bilgisi dahilinde sağlıklı bir akran grubu ve sosyal çevre imkanı sağlar. Çağın, arkadaş ve oyundan mahrum çocuklarına bir avuç ab-ı hayat arayışı, Evde Karakter Eğitimini oluşturan ve geliştiren önemli saiklerden biridir.

Hazırladığımız eserlerin bu amaca katkı yapacağına inanıyoruz.

14,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058499027
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 64
Basım:
Ebat: 19x275 cm
Editör: Mehmet Alpcan
Ağırlık: 130
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.