Kur'an-ı Kerimde Ehl-i Beyt ve Ehl-i Beyt'in İslam Yorumu Alevilik

Mehmet Küpeli

Kitap Açıklaması

Elinizde bulunan kitabı yazmamdaki amacım; Alevilikle ilgili olarak piyasada birçok kitap olmasına rağmen, söz konusu kitaplar incelendiğinde genellikle Alevilikle ilgili sadece bir-iki konuya yer verildiği, genel anlamda ele alınmış olmaları nedeniyle de, Alevilikle ilgili olarak bilgi sahibi olmak için, onlarca kitap edinmek gerekmektedir.

Söz konusu nedenle, Alevilikle ilgili gerçekleri bir araya toplamayı ve bu yazılanları da Kur'an-ı Kerim ayetleri ve Hz. Muhammed'in Hadisleri ile destekleyerek, mümkün olduğu kadarıyla yüzlerce kaynaktan yararlanılarak (kaynaklar belirtilerek) Alevilik gerçeğini ortaya koymak istedim.

Bu nedeniyledir ki; *İslam'ın kutsal kitabı olan, Kur'an-ı Kerim ve Kur'an-ı Kerim deki Ehl-i Beyt gerçeği, *Ehl-i Beyt'in İslam yorumu ile Türklerin İslam ile ilk tanışmalarına, *Ehl-i Beyt'in etkilerini ve İslam'ı kabul eden ilk Türk topluluklarının Türkmenler olduğunu, *Bu inancın da günümüze kadar gelmiş olan Alevilik inancında saklı olduğunu, Ortaya koymaya çalıştım. Burada asıl vurgulamak istediğim gerçek ise, Aleviliğin; "Ehl-i Beyt'in İslam yorumu" olduğunu ve hiçbir tarikat ve mezhep ile bir bağlantısının bulunmadığını ortaya koymaktır...Mehmet Küpeli Kitapları

55,00 ₺ %4
52,80 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058216051
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1076
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 1076
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.