Kur’an’ın Hz. Peygamber’i Eğitmesi

Murat Kayacan

Kitap Açıklaması

Peygamberler; tevhid mücadelelerini kendilerine indirilen kitaplar, sahifeler veya kendilerinden önceki peygambere indirilen kitap doğrultusunda verirler.

İslam dinini öğretmek ve bu doğrultuda insanları eğitmek konusunda, kendilerini sorumlu hisseden herkes, Kur'an-ı Kerim'i yaşamlaştırmalı, onu ve hayatın problemlerini anlamaya çalışmalı, onun gösterdiği hedefleri ve o hedefleri gerçekleştirirken kullandığı metotları dikkate almalıdır. İnsanlığın kurtuluşu, Hz. Muhammed (s)'in yaptığı gibi Kur'an'ı hayatın yönlendiricisi kılmakla mümkündür.

Davet ve ıslah alanında doğrudan veya dolaylı olarak Rasulullah'ın (s) insanları nasıl eğittiği konusunda yapılan çalışmalar, önemli bir yekün teşkil etmektedir. Ancak Kur'an-ı Kerim'in, Hz Muhammed'i (s) nasıl eğittiği konusunda, özel bir başlık altında sistematize edilmiş çalışmalar yoktur.

Bu eserde; bizi eğiten, yetiştiren ve bize yol gösteren Rabbimizin, Hz. Peygamber'e (s) gönderdiği Kur'an-ı Kerim'in, bizzat onu eğitirken hangi metotları kullandığı ve onu nasıl yetiştirdiği konularının izi sürülmeye çalışılmaktadır.Murat Kayacan Kitapları

20,00 ₺ %22
15,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758507443
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 232
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 232
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.