Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar 10 - Şirk

Yahya Şenol

Kitap Açıklaması

İyiliği sonsuz, ikramı bol Allah'ın adıyla.

Her şeyin sahibi ve yaptığı her şeyi güzel yapan Allah'a hamdüsenalar, Resûlümüz Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem'e de salâtüselâm olsun.

13 Aralık 2009 Pazar günü İstanbul Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde "Yanlış Allah İnancı" başlıklı bir sohbet gerçekleştirmiştik. Adından da anlaşılacağı üzere Allah inancı başta olmak üzere tevhid ve şirk konularını ele aldığımız bu sohbet internete yüklendiğinde birçok platformda paylaşılmış ve bir hayli izlenme oranı elde etmişti. İlahiyat fakültelerinde Kelam (Akâid) dersi veren bazı hocalarımızın tevhid ve şirk konusunu anlatırken öğrencilerine bu programımızı izlemelerini tavsiye ettiklerini haber aldık; bundan büyük memnuniyet duyduk. Daha sonra yurt içinde ve yurt dışında davet edildiğimiz birçok programda benzer konuları işlemeye devam ettik. Bunun yanı sıra 05.01.2015 tarihinde katıldığımız Yükselen Sözler (Hilal TV) programında da şirk konusunu ele aldık. Bu program da ilgiyle izlendi ve aynı şekilde sosyal medyada çokça paylaşıldı. İzleyicilerimizin büyük bir kısmı okuduğumuz ayetleri ve çeşitli kitaplardan yaptığımız alıntıları not aldıklarını, oluşturdukları ders halkalarında bu notları müzakere ettiklerini belirttiler. Bütün bunlar yaptığımız konuşmalarda yararlandığımız notların yazıya geçirilip okuyucularımızla paylaşılması hususunda bizleri harekete geçirdi. İşte elinizde tuttuğunuz bu kitapçık konuşmalarımızda yararlandığımız notların bir araya getirilmesinden oluşmaktadır.
Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar serisinin bir parçası olan bu kitapçığın hazırlanmasında bizleri yüreklendiren ve emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ederim.
Çalışmak bizden, başarı Allah'tandır.

- Dr. Yahya Şenol Şubat 2017Yahya Şenol Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752423046
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 86
Basım:
Ebat: 10x165 cm
Ağırlık: 86
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.