Kur’an Meal-Tefsir

Mehmet Okuyan

Kitap Açıklaması

Ülkemizde yazılmış 300'ün üzerinde meal bulunurken, yeni bir meal daha yazmak için önemli bir gerekçemiz olmalıydı. Hazırlamış olduğumuz bu meali diğer meallerden ayıran nokta, verdiğimiz dipnotlar aracılığıyla, bir ayetin konuyla ilgili benzer diğer ayetlerle birlikte kolayca okunmasını sağlayacak sistematik bir ağ barındırmasıdır.

Kur'an ayetleri bizzat Yüce Allah tarafından açıklandığı için bize düşen görev, hangi ayetin hangi ayeti açıkladığını bulmaya çalışmaktır. Bu amaçla bütüncül bir tefsir çalışması yapmak, ayetlerin birbiriyle anlam ilişkisini görmede son derece önemlidir.

Biz Kur'an Meal-Tefsiri hazırlamadan önce 2008 yılında başlayıp 2020 yılında bitirme aşamasına geldiğimiz 30 ciltlik bir Kur'an tefsiri kaleme aldık. Kur'an Meal-Tefsiri yazmaya başlamadan önce Kur'an tefsiri çalışması yaparak, hem ayetlerin kendileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeyi hem de diğer ayetlerle olan anlam ilişkilerini daha kapsamlı bir şekilde kurabilmeyi amaçladık.

İşte elinizdeki Kur'an Meal-Tefsir yıllar süren Kur'an tefsiri çalışmamızın sonunda ulaşabildiğimiz noktadır.Mehmet Okuyan Kitapları

48,00 ₺ %10
43,20 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758574292
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 632
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 632
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • mustafa ERDEM (21.04.2021)

    uzun süre beklediğim bir eser mehmet hocaya teşekkür ederim uygulamayıda kullanıyorum ve tefsiri bitirmesini bekliyorum 30.cilt hepsin almayı düşünüyorum