Küresel Tezgah ve Türkiye

Aycan Alp
Karınca Yayınları

Bu kitap, Türkiye'nin krizlerle yoğrulmuş yakın geçmişine yönelik bir iz sürme, sorgulama ve aydınlatma çabasıdır.

Bu çalışma, günümüzde en temelinde ABD ile siyasal ve askeri çerçevesi tanımlanan; Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve bunların yönlendirmesindeki kimi büyük Avrupa devletlerinin yanı sıra uluslar arası şirketler ile cisimlenen uluslar üstü nüfuz ve güç odaklarının şekillendirdiği “yenidünya düzeninin” planlayıcı ve uygulayıcılarının, bir etkinlik alanı olarak kendisini gösteren, Türkiye üzerindeki mücadeleleri ile ilgilidir. Bu kapsamda söz konusu odakların özellikle 11 Eylül 2001 sonrasında girilen yeni ve olağanüstü dönemdeki plan, uygulama ve hedeflerine ilişkin olarak sadece gerçeklerden ve somut verilerden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Amaç, 2001-2010 yılları arasında Türkiye'de yasa ve uygulama zemininde gerçekleşen olayların izini sürmek ve dünyadaki gelişmelerle ilişkili olarak, yaşananların perde arkasında neler olduğunu anlamaya çalışmak yolunda bir ışık olabilmektedir.

Aycan Alp Kitapları
19,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786055828257
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 301
Basım: Haziran 2010

Aycan Alp Hakkında

Aycan Alp, Araştırma, Araştırma, Tarih & Siyaset, Dünya Ülkeleri kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Küresel Tezgah ve...

Küresel Tezgah ve Türkiye Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.