Kürk Mantolu Madonna

Bütün Yapıtları

Sabahattin Ali
28 kişi
Kidega'nın Kürk Mantolu Madonna Kitap Yorumu
Kıymeti çok geç anlaşılmış harika bir roman... 1942'de yazıldığı halde psikolojik tahlilleriyle hala ilk günkü kadar güncel bir Sabahattin Ali eseri. Türk edebiyatının belki de en derin karakterini yaratan, unutamamanın kitabı. Herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, kalbinize dokunacak bu nahif Türk Edebiyatı şaheserini mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırzıszılka asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor; rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum 'Kürk Mantolu Madonna'yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum." Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamaktan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resimini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.Sabahattin Ali Kitapları

7,50 ₺ %40
4,50 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789753638029
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Zuhal YAZICI (21.12.2020)

  Tekrar tekrar okuduğum bir kitap. Okurken kendinize bile itiraf edemediğiniz şeyleri kafanızda muhakeme ediyorsunuz. Ünlü bir kadına bir programda bu kitabı soruyorlardı ve şarkıcı Madonna sanarak cevaplıyordu. İçimde bir yerim sızladı yine.

 • Çağatay Boz (14.12.2020)

  Beğenerek okudum,ilk başta çok popüler olduğu için önyargıyla yaklaşmıştım aynı hataya düşmeyin uygun fiyatlı güzel bir kitap :).

 • Zeynep Tanrıverdi (17.11.2020)

  Çokk güzel. Her kitaplıkta bulunması gereken bir kitap.

 • Gamze Yorulmaz (21.04.2020)

  Sabahattin Ali’nin ilk okuduğum kitabıydı ve üniversiteden bir hocam tavsiye etmişti İyiki de okumuşum dediğim kitaplardan devamında diğer eserlerini de okudum. Tavsiye ederim

 • Görkem Bakkaloğlu (05.03.2019)

  İnsanı alıp başka diyarlara götürüyor. Betimlemeler muhteşem.

 • melek kaya (01.03.2019)

  yıllar önce okumuştum hala en sevdiğim kitaplar arasında

 • salim akdemir (19.12.2017)

  Türk Edebiyatının başyapıtlarından biri.... Mutlaka ama mutlaka okunmalı....