Kurumsal Yönetim Endeksi

Kredi Derecelendirmesi Üzerine Bir Model Önerisi

Cemal Elitaş, Feyyaz Yıldız, Mehtap Karakoç, Serkan Özdemir

Kitap Açıklaması

Günümüzde bilgiye ulaşmak gittikçe kolaylaşmıştır. Ancak sözkonusu bilgiye ulaşım kolaylığı ile birlikte bir başka konu ön plana çıkmaktadır. O da "yaralı bilgi"dir. Çünkü mevcut bilgi bombardımanı içerisinde bilgi kullanıcılarının gerekli ve nitelikli bilgiyi gereksiz ve niteliksiz bilgiden ayırması gittikçe önem kazanmaktadır.

Bilgi kullanıcıları önemli kararları bazen çok kısa süreler içerisinde vermek durumunda kalabilmektedirler. Böyle durumlarda mevcut ve yararlı bilgiyi kararının şekillenmesinde "veri" olarak kabul ederek yeni bir bilgiye dönüştürmesi gerekmektedir.

Bu çalışma ile de amacımız İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda yer alan "Kurumsal Yönetim Endeksi" (XKURY)nde işletmelerin aynı kriterler içerisinde analiz edilerek (başka bir ifade ile karşılaştırılabilir hale getirilerek ve ortak kriterle değerlendirilerek) XKURY endeksinde bir sıralama yapabilmektir. Bu amaçla endeksten rassal seçilmiş işletmeler ele alınmış ve incelemeye tabi tutularak, sezgisel yöntemle geliştirdiğimiz modelde değerlendirilmiş ve sıralanmıştır.Cemal Elitaş Kitapları

30,00 ₺ %10
27,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054562695
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 84
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 161
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.