Kuş Hastalıkları

Ev, Yetiştirme ve Bakımevi Kuşlarında Tanı, Tedavi ve Operasyon

Bob Doneley

Kitap Açıklaması

Bu kitap; veteriner klinisyenler için pratik bir başvuru kaynağı, öğrenciler için ise yararlı bir çalışma rehberi olarak hazırlanmıştır.

"Evcil kuşlarla çalışan uygulayıcılar için pek çok kuş kitapları bulunmaktadır ve bunların çoğunun kapsamlı ve kullanımı kolay olduğu iddia edilmektedir. Ne yazık ki, pek çoğu her iki amacı da başarmayı başaramaz. Bu kitap bunu başarmış."

- Illinois Üniversitesi Veterinerlik Koleji -

Bol resim kullanılarak hazırlanan bu kitabın başlangıç bölümleri kuşların anatomisi ile fizyolojisini, hastaların fiziksel muayenesini, tanısal testlerin yorumlanmasına ilişkin önerileri kapsamaktadır.

Kitabın diğer bölümlerini; kuşların farklı vücut bölgelerini ve sistemlerini etkileyen bozukluklar oluşturur. Bu bölgeler deri, tüyler, gözler, bacaklar ve ayaklar gibi dışarıdan görülen ve sindirim sistemi, kardiyovasküler sistem gibi vücut içindeki kısımları içerir.
Kitapta kuş hastalıklarıyla ilgili olarak tartışılan diğer konular; davranış problemleri, yumurtaların inkübasyonu, yavru kuşlar ve operasyon uygulamalarını içermektedir.

Kitabın yazarının kuş hastalıklarında 30 yıldan fazla klinik deneyimi bulunmaktadır. Yazar bu deneyime dayanarak güncellenmiş hastalıkları, yeni ve genişletilmiş klinik teknikleri ve 100’ün üzerinde renkli resmi değerlendirerek eski basım kitabını gözden geçirmiş ve kitabın bu yeni baskısını yazmış, kitabına kafes bakımı, kuşlarda bakım-beslenme, tanısal görüntüleme, onkoloji, kardiyovasküler anatomi ve nöroanatomiyle ilgili yeni bölümler eklemiştir.

*Tüm dünyadaki itibarlı veteriner hekimlik dergi ve kuruluşlarından kitap için yapılan sayısız övgüler;

"Veterinerler ve öğrenciler için tüm referanslı bilginin mükemmel karışımı ve paha biçilmez pratik bilgi kaynağıdır”
- Kanada Veteriner Dergisi, Cilt 58, 7 -

"Çoğu konunun kapsamlı ve eksiksiz işlendiği en ekonomik eser. Herhangi bir uygulayıcının kütüphanesinde muhakkak bulunmalıdır”
- Amerikan Veteriner Hekimliği Derneği Dergisi -

"Klinisyenin belirli bir türdeki raporlarla ilgili seçeneklerini sınırlandırmamaktadır, bunun yerine uygulayıcıyı daha geniş bir etiyoloji dizisi hakkında eleştirel düşünmeye davet etmektedir”
- Illinois Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi -

"Evcil kuşlarla çalışan uygulayıcılar için pek çok kuş kitapları bulunmaktadır ve bunların çoğunun kapsamlı ve kullanımı kolay olduğu iddia edilmektedir. Ne yazık ki, pek çoğu her iki amacı da başarmayı başaramaz. Bu kitap bunu başarmış."
- Illinois Üniversitesi Veterinerlik Koleji -

"Yazar, zengin bir deneyime sahip çıkmış ve tavsiye edilecek bir kitap yazmıştır ..."
-Küçük Hayvan Uygulaması Dergisi -

"Bölümler, kuş tıbbının temellerini ve bunların nasıl uygulanacağını canlı bir şekilde tanımladığı için herhangi bir veteriner için son derece kullanışlıdır ... birçok pratik ipucu ve senaryo sunulmuştur ... resimler yüksek kalitededir ve iyi etiketlenmiştir ..."
- Avustralya Veteriner Dergisi -

181,48 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752777347
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 508
Basım:
Ebat: 19,5x27,5 cm
Çevirmen: Arif Kurtdede
Çevirmen: Mehmet Kazim Börkü
Ağırlık: 508
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.