Kutsal Kase

Bir Madalyon, İki Öykü

Hasan Algül

Kitap Açıklaması

Kutsal Kase nedir? Bir kısım tarihçi ve araştırmacı Kutsal Kasenin sadece bir efsaneden ibaret olduğunu savunurken, bir kısmı da gerçek olduğunu iddia etmektedir. XII. yüzyıldan bugüne dek bu sorunun yanıtı aranmışsa da, bugüne kadar Kasenin gizemi çözülebilmiş değildir.

Peki, Anadolunun bu gizem ya da efsanedeki yeri nedir? Kutsal Kase gizemini çözecek anahtar ya da Kasenin kendisi Anadoluda olabilir mi? Yüzyıllar boyunca birçok Batılı gizemci, araştırmacı, simyacı, gezgin ya da gizli örgüt kurucuları neden İstanbula ve Anadoluya gelme ihtiyacı duymuşlardır?

Kutsal Kase, özellikle Ortaçağda bütün Hristiyan kralların sahip olmak istediği gizli bir güçtü. Çünkü bu güç sayesinde bir kral, bütün Hristiyanları çevresinde toplayabilir ve Hristiyan birliğini kurarak liderleri olabilirdi. Ayrıca Kutsal Kasenin iyileştirici gücü sayesinde ölümsüzlüğe kavuşabilir ve bu güç bile onu dünyanın en güçlü insanı ve kralı yapabilirdi.

Ortaçağ Avrupasındaki Naverra Krallığı, bugünkü Fransa ve İspanyanın toprakları arasında kurulmuştu ve o dönem, lakabı Yakışıklı Philippe olan Kral IV. Philippe tarafından yönetiliyordu

IV. Philippenin en büyük amacı Hristiyan birliğini kurarak yeni bir Haçlı Ordusu oluşturmak, Müslümanların elindeki Kudüsü geri alarak, Hristiyan alemine hükmetmekti. Bunun için de ihtiyacı olan tek şey, bütün Hristiyan Kralların peşinde olduğu Kutsal Kase idi.

Bir Madalyon, İki Öykü serisinin ilk kitabı olan Kutsal Kasede; Kral IV Philippe tarafından, Kutsal Kaseyi Tapınakçı şövalyelerden çalıp, kendisine getirmesi için görevlendirilen Şövalye Louisin mücadelesini ve Anadoluda Ermeni bir köylü kızıyla yaşadığı aşkın öyküsünü okuyacaksınız.

Hasan Algül Kitapları
18,00 ₺ %32
12,24 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051277226
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 203
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.