Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Kidega'nın "Kuyucaklı Yusuf" Kitap Yorumu
Kendi döneminde anlaşılmayıp sonradan cevher olduğu ortaya çıkan Sabahattin Ali'nin sembollerle dolu, Anadolu betimlemelerinin yapıldığı kadere mahkum olma ve onu değiştirebilme yetisini inceleyen Türk Edebiyatı'nın en iyi eserlerinden biri... Mevcut sistemdeki sakatlıklar, güçlünün zayıfı ne kadar ezebileceğini en yalın haliyle gösteren, yabancılaşmayı, tutunamamayı,nihilizmi bir taşra hikayesinde gözler önüne seren bu kitap sosyalist gerçekçi edebiyatın yapı taşlarından sayılabilir. Tazeliği asla bitmeyen bu eseri muhakkak okumalısınız.

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hikayesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

Sabahattin Ali Kitapları
14,00 ₺ %39
8,62 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9789750800016
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 222
Basım Tarihi : 2017
Editör : Ayfer Tunç
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali Hakkında

Sabahattin Ali Kimdir?Türk Edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Sabahattin Ali Edirne ilinin Gümülcine Sancağına bağlı Eğridere kazasında 25 Şubat 1907 yılında dünyaya gelmiştir.Piyade Yüzbaşısı...

"Kuyucaklı Yusuf" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.