İYİ BAYRAMLAR! 🙂 18-26 Ağustos arası bayram tatili süresince tedarik ve kargo işlemleri yapılamayacağından siparişlerinizi 27 Ağustos sonrası gönderebileceğiz. Tatil sonrası çok çalışıp kitaplarınızı en kısa sürede elinize ulaştıracağımıza söz veriyoruz! 🙂 Gizle
Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
1 kişi
Kidega'nın "Kuyucaklı Yusuf" Kitap Yorumu
Kendi döneminde anlaşılmayıp sonradan cevher olduğu ortaya çıkan Sabahattin Ali'nin sembollerle dolu, Anadolu betimlemelerinin yapıldığı kadere mahkum olma ve onu değiştirebilme yetisini inceleyen Türk Edebiyatı'nın en iyi eserlerinden biri... Mevcut sistemdeki sakatlıklar, güçlünün zayıfı ne kadar ezebileceğini en yalın haliyle gösteren, yabancılaşmayı, tutunamamayı,nihilizmi bir taşra hikayesinde gözler önüne seren bu kitap sosyalist gerçekçi edebiyatın yapı taşlarından sayılabilir. Tazeliği asla bitmeyen bu eseri muhakkak okumalısınız.

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hikayesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

Sabahattin Ali Kitapları
14,00 ₺ %35
9,04 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789750800016
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 222
Basım: Kasım 2017
Editör: Ayfer Tunç
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali Hakkında

Sabahattin Ali Kimdir? Türk Edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Sabahattin Ali Edirne ilinin Gümülcine Sancağına bağlı Eğridere kazasında 25 Şubat 1907 yılında dünyaya gelmiştir.Piyade Yüzb...

"Kuyucaklı Yusuf" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Göktürk Akgül (10.08.2018)

  Sabahattin Ali eserlerinden en çok beğendiğim ve ilgimi çeken Kuyucaklı Yusuf kitabı oldu. Umarım sizlerde benimle aynı fikirde olursunuz.

 • Esma Sezek (21.07.2018)

  Sabahattin Ali'nin okuduğum en iyi edebiyat eserlerinden biri Kuyucaklı Yusuf oldu.

 • İrem Abacı (09.07.2018)

  Kuyucaklı Yusuf gibi eşsiz eserleri zamanında kıymeti bilinmemiş günümüzde popüler olmuş kitaplardır. Sabahattin Ali'nin en beğendiğim kitabıdır.

 • Kutay Gürmen (05.07.2018)

  Bu kitabı bir arkadaşım bana armağan etmişti ve sanırım bir çırpıda bitirmek istediğim nadir kitaplardan. Tadı gerçekten damağımda kaldı. Sabahattin Ali kuyucaklı yusuf ile bizleri iyi ki buluşturmuş.

 • Sinem Adıvar (02.07.2018)

  Kuyucaklı Yusuf sevgili Sabahattin Ali'nin en sevdiğim eseri oldu. Sanırım Kürk Mantolu Madonnadan bile daha büyük zevk verdi okumak.

 • Çağan Öztonga (25.05.2018)

  Bir Sabahattin Ali klasiği olan bu eser her kitaplıkta yerini almalıdır. Türk edebiyatında çok ses getirmiş sinemaya da uyarmış zamanında bildiğim kadarı ile.