Kuyucaklı Yusuf / İçimizdeki Şeytan / Kürk Mantolu Madonna (3 Roman Tek Kitap)

Sabahattin Ali
2 kişi

Kitap Açıklaması

Edebiyatçının “gerçekçi olma mücadelesini vermesi” gerektiğini ileri süren Sabahattin Ali için edebiyatın amacı “insanlarda daha iyiye, daha güzele yükselmek arzusu uyandırmak”tır. Bu görüş doğrultusunda kaleme aldığı ve Türk edebiyatının akışını değiştiren romanlarında, gözlemlediği ve yaşadığı olayların tedirginliklerini, çelişkilerini, insanların bireysel yaşantılarının ardındaki toplumsal sorunları gerçekçi bir üslup ve okuru yakalamayı başaran samimi bir dille anlatır.

Kuyucaklı Yusuf’ta bir Anadolu kasabasının gelişen ve değişen ekonomik ve toplumsal değerlerle biçimlenen yeni yaşamını, ruhsal yapısını sergilerken İçimizdeki Şeytan’da İkinci Dünya Savaşı öncesinde, üniversite, kültür ve sanat çevrelerindeki farklı siyasal ve toplumsal eğilimleri eleştirir. Kürk Mantolu Madonna’da ise çekingen ve içine kapanık bir genç taşralının, memleketinden uzakta, Almanya’da yaşadığı tutkulu aşk hikayesini konu edinir.

Sabahattin Ali Kitapları
26,85 ₺ %30
18,80 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750842429
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 572
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Sevengül Sönmez
Ağırlık: 572
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Burcu Koçoğlu (10.08.2018)

  Sabahattin Ali sevenlere tek tavsiyem bu güzel seti almaları olacaktır. Kitaplar birbirinden harika ve akıcı bir üsluba sahip.

 • Armağan Poçan (27.07.2018)

  Kuyucaklı Yusuf’u arkadaşım için edindim. Kısa sürede elime ulaştığı için şaun o kadar mutluyum ki. Doğum gününe yetişti bile. Çok hızlısın Kidega!

 • Güney Süleymanoğlu (12.07.2018)

  Sabahattin Ali eserlerin oldum olası çok sevmişimdir. Özellikle üç büyük eseri tek kitapta toplaması ve akıcı anlatımı kitabı ve yazarı daha çok sevdirdi. Herkesin mutlaka okumasını istediğim güzel bir kitap.

 • İrem Yılmazer (04.07.2018)

  3 büyük eser tek romanda harika bir oluşum olmuş.

 • Cem Çatalbaş (18.06.2018)

  Büyük kalemin üç büyük eserini bir araya getirilen Kuyucaklı Yusuf / İçimizdeki Şeytan / Kürk Mantolu Madonna kitabı 3 mutluluğu yaşattı.

 • Ümran Samancı (14.06.2018)

  Şimdiye kadar yapılmış en iyi basım olmuş bence. Büyük yazarın üç büyük eserinin tek bir kitap olarak basılması kesintisiz bir haz almayı sağlıyor.

 • Emir Fahri (11.06.2018)

  Sabahattin Ali özel yaşamını sitenizin yazarlar kısmından okuduğumda oldukça şaşırmış ve bir o kadar da üzülmüştüm. 3 büyük eserinin bir kitapta toplanması mükemmel bir yöntem olmuş.