Labirent Serisi Seti (5 Kitap)

James Dashner
4 kişi

Kitap Açıklaması

Labirent: ölümcül kaçış 
hatırla. Hayatta kal. Koş.

Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir.
Ailesini, evini veya oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur.
Asansörün kapıları açıldığında thomas kendini kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur.
Tıpkı thomas gibi kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır. Kimse kayran'da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de thomas'ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir.

Labirent: alev deneyleri
Labirent bulmacası çözülünce her şeyin sona ermesi gerekiyordu…
thomas, labirent'ten kaçışın tüm kayranlılar için özgürlük anlamına geldiğini düşünmektedir. Fakat isyan'ın işi henüz bitmemiştir. İkinci aşama daha yeni başlamıştır: alev deneyleri.

Kural yok. Yardım yok. Ya başarırsın ya ölürsün.
Güneş ışınlarından en fazla etkilenen bölge olan alev'i geçmek için iki haftaları vardır ve isyan, işlerini zorlaştırmak için karşılarına binbir türlü tehlike çıkarmaya hazırdır.

Arkadaşlıklar sınanacak. Sadakat sorgulanacak. Hiçbir şey kesin değil!
Kayranlılar önlerine çıkan tüm tehlikelerle yüzleşmeye hazır olsalar da kurtuluşun tek yolu diğerlerini yok etmekten geçiyor olabilir.

Labirent: son isyan
Her şeyin sonu geldi!
İsyan, thomas'ın her şeyini almıştır: hayatını, anılarını ve sonunda arkadaşı olan kayranlıları. Ama artık sona ermiştir. Son bir testin ardından deneyler tamamlanmıştır.

Kurtulan olacak mı?
Ama isyan, thomas'ın onların düşündüğünden çok daha fazlasını hatırladığını bilmemektedir. Ve thomas artık söyledikleri tek kelimeye bile inanmayacaktır!

Gerçek dehşet verici olacak.
Thomas labirent'i yenmiş, alev'de hayatta kalmıştır. Arkadaşlarını kurtarmak için her türlü riski göze alacaktır. Ancak bu kâbusu sona erdirecek tek şey, gerçeğin ta kendisidir.
Artık yalan yok.

Labirent: ölüm emri

Ani bir patlamayla sonun geldiğini sandılar. İsyan kurulmadan, kayran inşa edilmeden ve thomas, labirent'e girmeden önce bir güneş patlaması dünyayı vurmuş, insan nüfusunun çoğunu öldürmüştür. Ancak en kötü günler henüz yaşanmadı. Mark ve trina o yıkımdan sağ çıkmayı başarmıştır. Ama şimdi bir virüs hızla yayılmaktadır; insanları cinnete ve cinayete sürükleyen bir virüs. 

Tedavi yok. Kaçış yok. İki genç, hayatta kalmayı başarabilirlerse insanlığın geri kalanını kurtarmanın bir yolunu bulabileceklerine de ikna olurlar. Çünkü bu yeni, yıkılmış dünyada her yaşamın bir bedeli vardır. Ve bazıları için ölünüz, dirinizden daha değerlidir. Son aslında sadece bir başlangıçtır. 

Labirent: virüs kodu

Yalanlar açığa çıkacak. Gizemler çözülecek. Taraflar belirlenecek. 
Gerçeklere siz bile hazır olmayabilirsiniz… 

dünyanın sonu geldi: yeryüzü kavruldu ve insanlık salgın hastalığın pençesinde. Kaosun ortasındaysa her şeyi değiştirme gücüne sahip biri var: thomas. Bu, thomas'ın ve sadece kendisinin yıkabileceği labirenti inşa etmesinin öyküsü. 

 

James Dashner Kitapları
187,74 ₺ %30
131,42 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052990636
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1976
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Gizem Yeşildal
Ağırlık: 1976
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • öykü kaya (05.08.2020)

    çok değişik bir seri ama güzel