Lamtumira e Udhetarıt te Perhershem

Hayreddin Karaman

Kitap Açıklaması

Çdo i lindur në një mënyrë është kandidat për vdekje; dallimi është vetën në qëndrimin e shkurtër ose të gjatë në këtë botë mikpritëse. Ky njeri i cili nuk ndryshon dhe nuk bën përjashtim nga ky ligj, është përshtatur dhe u përmbahet detyrimeve, besimeve dhe sjelljeve të ndryshme.

Qëllimi i këtij libri ishte që të ofroj njohuri të shkurtra dhe të qarta rreth sjelljeve dhe qëndrimeve tona para vdekjes, për detyrat tona ndaj saj, për keqkuptimet dhe realizimet e gabuara dhe kështu tu ndihmoj sado pak në këtë aspekt bashkëfetarëve të mi.Hayreddin Karaman Kitapları

Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9789753557078
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 88
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 88
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.