Lao Tzu: Tao Te Ching

Ursula K. Le Guin

Kitap Açıklaması

"Tao Te Ching'i yöneticiler için el kitabı olarak gören akademik çeviriler, Taocu "bilge"nin biricikliğini, erkekliğini, otoritesini vurgulayan terimler kullanır. Bense, günümüzün bilge olmayan, güç sahibi olmayan, muhtemelen erkek de olmayan ve kapalı bir çevrenin anlayabileceği sırlar peşinde koşmak yerine doğruca ruha hitap eden sese kulak kabartacak okuruna, ulaşabileceği bir Yol Kitabı sunmak istedim. Bu kitabın neden iki bin beş yüz yıldır sevildiğini görmesini istedim bu okurun.

"Tao Te Ching büyük dini metinler arasında en sevilesi olanıdır; eğlencelidir, keskindir, iyicildir, mütevazıdır, durdurulamaz bir taşkınlığı, tükenmez bir yenileyiciliği vardır. Tüm derin kaynaklar arasında suyu en berrak olanıdır."

– Ursula K. Le GuinUrsula K. Le Guin Kitapları

26,00 ₺ %25
19,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Şiir
ISBN: 9786053161233
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Basım:
Ebat: 13x19,5 cm
Çevirmen: Bülent Somay, Ezgi Keskinsoy
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ulaş Terzioğlu (03.10.2020)

    Kitabın bu çevirisi, kitabı oldukça anlamsızlaştırıyor. Bunu farketmeden okusam gerçekten hoşuma gitmezdi. Fakat başka bir çeviri daha satın aldım ikisini aynı anda okuyorum onunla kıyasladığımda bu gerçekten anlamsız geliyor bilginiz olsun. Örnek verecek olursam: bu kitapta "çömleğin yararı, olmadığı yerdedir" olarak çevrilen metin, diğer kitapta "çömleğin içindeki boşluktur onu faydalı kılan" şeklinde çevrilmiştir. 1. Çeviri gerçek anlamı ifade edemiyor bana göre... Ama yine de ikisini beraber okuyorum herhangi bir şey kaçırmamak için.