Lojistik Hizmet Pazalarması ve Rekabet

Engin Koban

Kitap Açıklaması

Günümüz gelişmiş ekonomilerinde önemli bir yere ve paya sahip olan lojistik sektörü bir hizmet sektörü olarak hızlı bir gelişim ve değişim göstermektedir. Lojistik sektörü ise kendine özgü karakteristik özellikleriyle hizmet sektörü içinde yer alan diğer hizmet sektörü alanlarıyla benzer özellikler içerse de farklılıkları da bulunan konumdadır. Bu farklı konumu nedeniyle pazarlama stratejisi de lojistik sektörü açısından farklı değerlendirilmelidir.

Temelde lojistik sektörünün özelliklerini dikkate alarak rekabette pazarlama ve önemi üzerinde durulan kitap 10 bölümden oluşmaktadır. Öncelikle hizmet kavramı ele alınmış ve bir hizmet sektörü olarak lojistik sektörü ve özeliklerine yer verilmiştir. Lojistik hizmet pazarlaması ve rekabet kavramları arasındaki ilişki, lojistik sektöründe faaliyet gösteren lojistik hizmet sağlayıcı işletmeler ve lojistik sektörü özelinde farklı bakış açılarıyla değerlendirilmiştir.

Dolayısıyla hazırlanan bu kitabın bir taraftan lojistik eğitimi alanlara farklı bakış açısı kazandırabilecek bir kaynak olması ve diğer taraftan da sektörde faaliyet gösteren lojistik hizmet sağlayıcı işletmelerin yönetimine strateji oluşturma konusunda gerek duydukları bilgileri sunması ve bir yol haritası oluşturmada destekleyici kaynak niteliğini taşıması amaçlanmıştır.

20,00 ₺ %8
18,40 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053275190
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 156
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.