MA'nın Son Torunu ve Ben

Erdal Akalın

Kitap Açıklaması

"Kimi hayatlar, içinde yer aldıkları zamanın ruhuna doğrudan tanıklık ederler. Özellikle değer değişimlerinin, sosyo-kültürel kırılmaların yaşandığı dramatik dönemleri içerden anlamakta böylesi tanıklıklar çok değerlidir.

Dr.Erdal Akalın, otobiyografik odaklı bir tarih anlatıcısı değil; ama bunun çok ötesinde, özel bir dil ve üslup kullanarak, geniş ölçüde yazınsal nitelikler taşıyan bu kitabında böylesi bir tanıklığa okuru da ortak ediyor.

İlginç ve etkileyici bir hayat, Antakya gibi çok özel nitelikleri olan bir kent, Türkiye'de değerlerin ve ilişkilerin hızla çözündüğü bir zaman dilimi…

Bu arada da yazarın hayatıyla kesişen, özellikle insani değerlere ilişkin sarsıcı kırılmalara kaynaklık eden bir başka hayat…

Her şeye rağmen insana ve onun onarıcı gücüne inanıyorsak, büyük ölçüde böylesi hayatlar hala ve hep var olduğu içindir. Zaman zaman ağır duygusal geçişlerle gözümüzün önünde değişen hayatı ve bu değişimin aşındırdığı değerleri ironiyle, acılı gülümseyişlerle anlatıyor yazar.

Yalın, berrak Türkçesi ve içtenlikle örülü tertemiz üslubuyla, anlatı edebiyatımız için dikkatle izlenmesi gereken bir yazar Dr. Erdal Akalın."

-Celal Soycan13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054933372
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.