Maden ve Define Detektörleri

Veysel Güleryüz

Kitap Açıklaması

Maden ve define detektörü denilince ilk akla gelen, toprak altında gömülü hazineleri bulmaya yarayan bir cihazdır. Halbuki, bunların çok daha geniş bir kullanım alanı vardır. Maden yataklarının butunması, su ve gaz borularının bulunması, kumda ya da sığ sularda kaybolan kıymetli eşyaların bulunması, duvarda sıva altındaki e­lektrik kabloları ile su ve gaz borularının izfenmesi gibi sivil amaçlarla kullanıldıkları gibi, gorııülü mâyınların bulun­nıası gibi askeri amaçlarla da kullanılırlar.

Piyasada satılan maden detektörlerinin bir kısmı, gösterişli olmalarına rağmen, satıcıların abartılı övgüleri ile anlatılan özelliklerin çoğuna sahip değildirler ve bunların kontrolu da pek kolay olmaz.

Kitabımızda maden detektörlerinin ne gibi özellik­lere sahip olması gerektiği, nasıl kullanıiabilecekleri anla­tılmakta ve ömek devreler verilerek, kendi maden de­tektörünü yapmak isteyenlere yardımcı olunmaktadır.

Ayrıca kitabımızın sonundaki eklerde "Define Ara­ma Yönetmeliği" ile "Yargıtay Ceza Dairesinin" maden de­tektörferinin kullanımının suç olmadığına dair kararı yer almaktadır.

Kitabımın maden detektörleri ile ilgilenenlere yararlı olacağını umuyorum.Veysel Güleryüz Kitapları

15,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9789755113159
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 189
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 189
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.