Mahpus Yılmaz Güney

Hasan Kıyafet

Kitap Açıklaması

O Bir Köroğluydu..."Öykü uzun. Yol filmi için Adana, Gaziantep, Bingöl, taa Ağrı'ya kadar gideceğiz. Yol boyu kime rastladıksa, herkes Yılmaz Güney geçti, biz gördük diyordu. Herkesin görmesi olanaksızdı. Evet, sizin anlayacağınız, o bir Koroğlu'ydu artık.

"Tarık Akan, Sinema Sanatçısı"Bugün Yılmaz unutturulmaya çalışılmaktadır; ama bu hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Türkiye var oldukça, emekçi sınıflar var oldukça ve Türkiye sineması var oldukça Yılmaz Güney'in yok olması mümkün değildir."

Ahmet Cantürk, Cezaevi Arkadaşı

"Yılmaz Güney, her türlü baskıya, zorbalığa hem yaşamı, hem de sanatıyla karşı durmasını bildi. Hapishane onun için bir okul olacaktır. Öğrendiklerini halkıyla paylaşacağı bir okuldur bu."Adnan Özyalçıner, Yazar"Cezaevlerinde o inanılmaz etki gücüyle kısa zamanda herkesi çevresinde topluyor ve orada da bir Yılmaz Güney efsanesi yaratıyordu."Turhan Temuçin, Hekim"Yılmaz Güney için Selimiye zindanı gerçek bir okuldur... Umudu, düşleri, emeği ve iradesiyle yaratmıştır bu okulu. Mahpushaneyi kafasında yenmiştir o. Umutsuzluk yazmaz kitabında Yılmaz'ın."

Şafak Tamer, ŞairHasan Kıyafet Kitapları

25,00 ₺ %32
17,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059038003
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 176
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.