Kitap Açıklaması

Maliyet Muhasebesi ve maliyet kavramı işletmeler açısından büyük önem arzetmektedir. Çünkü işletmeler ürettikleri mal ve hizmetin birim maliyetini bilmek ve ona göre piyasa fiyatını tespit etmek ve sonuçta kâr elde etmek isterler. Maliyet muhasebesi bilgileri işletmelerin başkasına vermek istemedikleri ve kendilerine mahsus kalan bir kayıt sistemidir. Genel muhasebe bilgileri herkese ve tüm kullanıcılara açık iken maliyet bilgilerini sadece işletmenin sahip ve yöneticileri bilmektedir. Bu nedenle maliyet tekniği her işletmenin farklı olabilmektedir.

Bu çalışmada maliyet muhasebesi ve temel kavramlar, maliyet türlerinin hesaplanması, direkt ilk madde ve malzeme giderleri, direkt işçilik giderleri, genel üretim giderleri ile 1. ve 2. dağıtımlar ve diğer pek çok konular üzerinde durulmuş olup. her bölümün sonunda çalışma soruları ile o bölüm tekit edilmiştir.

Bu kitap da maliyet muhasebesi ile ilgili genel bilgiler verilmiş olup maliyet konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere, meslek mensuplarına, ilgililere ve öğrencilere faydalı olacağı inanılmaktadır.Erdoğan Avder Kitapları

29,00 ₺ %5
27,55 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055451684
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 352
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 524
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.