Malzeme Bilimi Yapı Malzemeleri ve Deneyleri

Müslim Avcıoğlu

Kitap Açıklaması

Bu kitapta öncelikle genel malzeme hakkında teorik bilgi verilerek malzemelerin yapısı incelenmiştir. Malzemenin yapısı ve davranışları bir mühendis tarafından bilinmesi gereken önemli hususlardan biridir. Bu nedenle maddelerin içyapıları ve davranışları anlatılmıştır. Genel malzeme bilgisinden sonra genellikle inşaatlarda kullanılan Ahşap, Metaller, Plastik, Alçı, Kireç, Perlit, Magnezyum ve Cam gibi malzemeler de anlaşılır bir şekilde izah edilmiştir.

Bu kitapta anlatılan da betonu meydana getiren agrega, çimento ve bu ikisinden oluşan bileşke beton ile ilgili yapılması gereken deneyler konu edilmektedir. Konularm seçimi önce çimento ve agrega ayrı ayrı ele alınıp sonra betonda birleştirilerek sonlandırılmıştır. Beton elemanlarının deneylerinden başka inşaatta en çok kullanılan iki önemli malzemenin tuğla ve kiremit ile ilgili deneyler yapılmıştır.

Bu kitaptaki konular inşaat mühendisliğinde malzeme laboratuar dersleri ile Meslek Yüksekokulları inşaat bölümlerinde Yapı malzemesi ve Beton teknolojisi dersleri ve İnşaat Teknik liseleri ile Yapı Meslek Liselerindeki malzeme laboratuarı derslerine uygun olarak hazırlanmıştır.Müslim Avcıoğlu Kitapları

80,00 ₺ %15
68,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9789755115849
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 486
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 486
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.