Manifestoya Komunist

Friedrich Engels, Karl Marx

Kitap Açıklaması

Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en yaygın yapıtıdır. Sosyalist dünya görüşünün kısa, çarpıcı ve özlü bir anlatımını içeren Komünist Manifesto, Marksizmin ortak kurucuları Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından 1848 yılında yazılmıştı. Yazıldığı günden bu güne dünyanın tüm kıtalarındaki pek çok ülkede defalarca basımı yapılan kitap, yaygınlığı bakımından kutsal kitaplar İncil ile Kuran'la karşılaştırılıyor.

Türkiye'de Türkçe olarak çok sayıda basımı bulunan Manifesto'nun maalesef bir Kürtçe basımı yoktu. Eski yıllarda yapılmış olan bir Türkçe-Kürtçe basımın ise yaygın bir dağıtımı yapılmadığı gibi halihazırda piyasada mevcudu da bulunmuyor. Bu nedenle Yordam Kitap'ın Manifesto basımı Türkiye'de Marksist Kürtçe yayıncılık açısından bir ilki temsil ediyor.

Kaliteli ve özenli bir şekilde basılan kitap, Manifesto'nun tam metni ile çevirmen Sami Tan'ın önsözünü içeriyor.

"Komunist veşartina raman ü dilxwaziyen xwe red dikin. Ew diyar dikin ku bi tene dikarin bi riya ji bini ve hilweşandina teveka pergala civakî ya heyî bigihejin armanca xwe. Bila qe çinen serdest bi tirs ü sawa şoreşeke komunist bilerizin. Ji bili zinciren xwe tiştekî ku proleter ji dest bidin nîn e. Le cihaneke ku bi dest bixin heye.

Karkeren hemü welatan, bibin yek!"Friedrich Engels Kitapları

10,00 ₺ %20
8,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055541378
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 61
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Sami Tan
Ağırlık: 86
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.