Mars'a Yolculuk

Ahmet Avcı

Kitap Açıklaması

Teknolojinin şaha kalktığı yakın bir gelecekte, tüm dünyayı yerinden oynatacak olaylar yaşanmaktadır. Böylesine heyecan verici sahnelerden oluşan bu romanda, bir yandan Mars'a yolculuk yapmanın hazırlık safhası bilimsel olarak tüm teferruatıyla anlatılır bir yandan da eş zamanlı ilerleyen olaylar silsilesinde başkarakter Profesör Fikret Kızılkum'un çeşitli adalarda, ülkelerde ve topraklarda çeşitli insanlarla maceraları
anlatılır.

Ankara'dan Londra'ya, Washington'dan Panama Kanalı'na, Kuzey Kıbrıs'tan Midilli Adası'na ve son olarak, Dünya'dan Mars'a uzanan geniş yelpazeli bir yolculuğun atlasıdır Mars'a Yolculuk. Mars üçlemesinin ilkini oluşturan Mars'a yolculuğun bu hazırlık safhası; tarihten siyasete, felsefeden eğitime, ekonomiden coğrafyaya, kimyadan jeolojiye, müzikten fiziğe, biyolojiden astronomiye, edebiyattan sinemaya bağlanarak ve diğer disiplinler arası alanlarla ilişkilendirilerek anlatılmaktadır.

Cesaretinizi kaybetmeyin; bu mukaddes görevi inşallah özveriyle yapmaya devam edersiniz. Ülkemiz adına ben size minnettarım.

–  Prof. Dr. Aziz Sancar (Kuzey Carolina Üniversitesi)

Romanınızda bana da yer verdiğiniz için teşekkür ederim. En kısa zamanda
okuyacağım.

– Prof. Dr. Mete Atatüre (Cambridge Üniversitesi)Ahmet Avcı Kitapları

18,52 ₺ %18
15,19 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9780955716300
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 280
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Gökmen ŞAHİNOĞLU (12.02.2019)

    Bir bilimkurgu aşığı olarak bu kitabın da o tarz biraz bilimsel biraz da fantastik yanları olabileceğini düşünmüştüm fakat ütopik bir roman ile karşılaştım. Kitabı bir oturuşta bitirdim. Okuması oldukça kolay ve akıcı yazılmış. Fakat zaman zaman kopukluklar oluşmuş, karakterlerin altları tam dolmamış sanki ve aşırı iyimser bir hava hakim kitap boyunca. Bilimkurgu beklerken ütopik roman ile karşılaşınca hayalkırıklığı olmadı değil. Genel kanı olarak hayali kurulan dünya tabii ki ütopyadır. Hayalini bile kurmak güzeldi.