Martin Eden

Modern Klasikler Serisi

Jack London
21 kişi

Kitap Açıklaması

Jack London'ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, 20. yüzyıl başında sosyal ve ideolojik meseleler ağırlıklı içeriğiyle Amerikan edebiyatında büyük ölçüde kabul görmüştür. London farklı sınıflar arasındaki zihniyet ve değer farklarını gözlerimizin önüne sererken, statü ve servetin Amerikan toplumundaki hayati önemine işaret eder. Romanın ana temalarından biri, başarı ve refah yolunun sosyal sınıf farkı gözetilmeksizin herkese açık olduğu şeklinde özetlenebilecek Amerikan Rüyası'dır. Ya da bu idealin yarattığı muazzam hayal kırıklığı…

London, romanı bir sanatçının çıraklıktan olgunluğa geçiş sürecini işleyen Künstlerroman geleneğinde yazmıştır. Martin'in aşkı uğruna eğitimsiz genç bir işçiden başarılı ve rafine bir yazara dönüşüm mücadelesini anlatır. Kahramanı hedefine ulaştığında ise motivasyonunu ve heyecanını çoktan yitirmiş, trajik bir sona doğru sürüklenmektedir artık…Jack London Kitapları

25,00 ₺ %40
15,00 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053322122
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 520
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Levent Cinemre
Ağırlık: 520
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • EDA ELKIRAN (11.01.2021)

  En sevdiğim kitaplardan biri oldu. Okuyun mutlaka.

 • Emine Çakır (23.12.2020)

  Ya tek kelimeyle MÜKEMMEL! almak isteyip de tereddütte kaldıysan bu yorum tam sana göre. Al ve oku. Pişman olmayacaksın.

 • Zehra Çiğdem (14.05.2020)

  Hayatımda okuduğum en en güzel kitaptı. Kitabı bitirdikten sonra bile etkisi uzunca bir süre geçmedi. Kalıplaşmış düşünceleri ve toplumlar arasındaki ayrımcılığı yazar o kadar güzel kaleme almış ki hayran olmamak mümkün değil. Kesinlikle herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ediyorum.

 • Mürüvvet peker (22.02.2020)

  Kargom gayet hızlı bir şekilde elime ulaştı. Kitabı henüz okumaya başladım ama gayet sürükleyici oldugunu soyleyebilirim. Sonu şimdiden merak uyandırdı.