Martin Eden

Modern Klasikler Serisi

Jack London
13 kişi

Kitap Açıklaması

Jack London’ın yarı otobiyografik romanı Martin Eden, 20. yüzyıl başında sosyal ve ideolojik meseleler ağırlıklı içeriğiyle Amerikan edebiyatında büyük ölçüde kabul görmüştür. London farklı sınıflar arasındaki zihniyet ve değer farklarını gözlerimizin önüne sererken, statü ve servetin Amerikan toplumundaki hayati önemine işaret eder. Romanın ana temalarından biri, başarı ve refah yolunun sosyal sınıf farkı gözetilmeksizin herkese açık olduğu şeklinde özetlenebilecek Amerikan Rüyası’dır. Ya da bu idealin yarattığı muazzam hayal kırıklığı…

London, romanı bir sanatçının çıraklıktan olgunluğa geçiş sürecini işleyen Künstlerroman geleneğinde yazmıştır. Martin’in aşkı uğruna eğitimsiz genç bir işçiden başarılı ve rafine bir yazara dönüşüm mücadelesini anlatır. Kahramanı hedefine ulaştığında ise motivasyonunu ve heyecanını çoktan yitirmiş, trajik bir sona doğru sürüklenmektedir artık…

Jack London Kitapları
25,00 ₺ %32
17,00 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053322122
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 520
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Levent Cinemre
Ağırlık: 520
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Kutay Gümüşpala (02.08.2019)

  Konuya çok fazla girip romanı elinizden almak istemiyorum. Şu kadarını söyleyeyim; biz kitap okuyanların hepsinin hissettiği yalnızlaşmayı göreceksiniz, bilinç arttıkça toplumdan uzaklaşma, sürüden kurtulup kendi kararlarını verme iradesi ve gücü ete kemiğe bürünecek satırların arasında.

 • Görkem Adan (21.11.2018)

  Kitap genel olarak eğitimsiz, cahil ve alt sınıfa mensup bir gencin nasıl çalışıp didinerek sevilen ve başarılı bir yazar olduğunu, bunu yaparken de neler kazandığını ama karşılığında neleri kaybetmiş olduğunu anlatmaktadır. Kitap fazlası ile etkileyiciydi. Diğer yandan Jack London o kadar harika yazmış ki, yayın evi ve çevirmen resmen kitabı katletmişler ama Jack London kitabın ölüsünü bile okutur. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Ebru Kuday (15.08.2018)

  Jack London hayranı olarak bu kitabına bayıldığımı belirtmek isterim.Kitabın akıcılığı kesinlikle okurken sıkılmamanızı sağlıyor.

 • Çağan Ekşioğlu (24.07.2018)

  Otobiyografik bir tür olan Martin Eden kitabı'nı okurken yaşamanız kaçınılmaz.