Masal

İki Dünya Arasındaki Aşk

Nazlı Çevik Azazi
Doğan Novus

Masal bizi aslımıza kavuşturan efsunlu sözdür.

Biz yetişkinler ne zaman bir masal dinlesek içimizdeki çocuk uyanmaya başlar. Ne zaman bir masal anlatılsa iç evrenimizin karanlık odalarında kilitli kalan çocuğun kalbi güm güm atmaya başlar. Kalbin bu çağrısı o karanlık odanın kapısını açacak tılsımdır. Böylece kapı yavaş yavaş aralanır, içimizdeki çocuk çekinerek kafasını dışarı uzatır ve kapalı kaldığı o odadan masalın efsunlu sesine kulak vererek usulca dışarıya çıkmaya başlar.
 
Çünkü masal bizi aslımıza kavuşturan efsunlu sözdür. Masal dinleyip, masal anlattıkça bizi terk etmiş olan içimizdeki çocuk, masalın cazibesine kapılıp yuvasına geri döner. Masal bilinçdışımız ile olan bağımızı güçlendirir. Dişil yanımızı büyütür. İçimizdeki kahramanı uyandırır. Özetle masal, insan olma serüveninde bize güç verir, el uzatır ve rehberlik eder.

2017’de Almanya’da “Thüringen Masal ve Efsane Ödülü”ne layık görülen, hikâye anlatıcısı ve eğitmen Nazlı Çevik Azazi; bizi masallarla dönüşeceğimiz, içimizdeki çocuğu uyandıracak, ruhumuzla yeniden bağ kurmamızı sağlayacak bir yolculuğa davet ediyor.

24,07 ₺ %25
18,05 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786050958317
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Nazlı Çevik Azazi

Nazlı Çevik Azazi Hakkında

Nazlı Çevik Azazi Thüringen Masal ve Efsane ödülüne layık görülerek unutulmuş hikaye anlatıcılığının ülkemizde yeniden canlandırılması için çalışmalar yaparak modern hayata cevap verecek niteliğe geti...

Masal Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Canberk Erez (13.02.2019)

    Okumak için sabırsızlandığım kitaplardan biri. Umarım bir an önce elime ulaşır.

  • Şahnur Eronat (12.02.2019)

    Kişisel gelişim kitapları sevenlere tavsiye ederim.